«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Генетика: 7 захворювань, які передаються від матері до дитини

Який ризик, що дитині передадуться певні спадкові захворювання, дізнайтеся з нашого матеріалу.

Людський організм має свою генетичну пам’ять, яка передається з покоління в покоління. Які спадкові захворювання дитина може отримати від матері?

ГОЛОВНІ БОЛІ І МІГРЕНІ

Було встановлено, що у спадок з ймовірністю 70-80% може передаватися схильність до головних болів або мігрені. Справа в тому, що вчені відкрили спеціальний ген, що провокує мігрені. Тому дитина також може страждати від головних болів.

ОНКОЛОГІЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

Не секрет, що деякі захворювання, наприклад онкологічні, з великим відсотком ймовірності передаються від матері до дитини. Ризик підвищується, якщо мати захворіла в ранньому віці. Причина криється також в генетичній пам’яті: рак виникає внаслідок мутації генів.

ФІЗИЧНА ФОРМА

Якщо ви легко накачуєте м’язи і покращуєте свою форму, то, швидше за все, це передалося вам від батьків. Здатність до спорту також спадкова справа. Кращі спортсмени виходять у спортивних батьків.

СХИЛЬНІСТЬ ДО ПОВНОТИ

В цьому випадку спадковий фактор відіграє дуже велику роль. Якщо батьки повні, то ризик повноти у дитини збільшується на 70%. Однак вчені стверджують, що повнота успадковується від матері до доньки і від батька до сина. Так що, якщо батько повний, то доньці навряд чи це передасться.

РАННІЙ КЛІМАКС

Дочці також загрожує рання менопауза з великим ступенем ймовірності — до 70-85%. І майже нічого не може запобігти або зупинити цей процес. За настання клімаксу відповідає цілих 4 гени. В середньому клімакс настає за 50, але буває, що і відразу після 40.

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Захворювання серця можуть передаватися у спадок з ймовірністю 20%. Якщо у матері був серцевий напад або інфаркт, то у дочки ризик отримати таку ж проблему сильно зростає.

ПСИХІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Давно відомо, що психічні захворювання, в тому числі і депресія, сімейні. Генетична схильність — 10-30%. Наприклад, за схильність до депресивних і пригнічених станів відповідає певна група генів, які блокують вироблення серотоніну — гормону щастя.

Джерело

Все буде Україна