«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як розблокувати телефон, якщо ви забули пароль: ПІН-код або графічний ключ

Відставити паніку. Ці дії допоможуть вам розблокувати пристрій на Android і iOS.

Як розблокувати Android-смартфон

1. Скористайтеся функцією Smart Lock

Будучи активною, ця функція автоматично знімає блокування з екрану, коли виконується хоча б одне із заданих вами умов. Наприклад, якщо телефон знаходиться у вас вдома або до нього підключається по Bluetooth інший ваш пристрій. Можливо, раніше ви налаштували Smart Lock, але забули про це.

В такому випадку згадайте задану умову і виконайте її. Наприклад, якщо ви внесли одне з Bluetooth-пристроїв в список довірених на вашому смартфоні, включіть на обох модулях бездротового зв’язку. Коли відбудеться з’єднання, телефон можна буде розблокувати без введення ПІН-коду, пароля або ключа.Якщо Smart Lock була налаштована заздалегідь або ви не можете виконати задану умову, то цей спосіб не підходить.

2. Обійдіть захист за допомогою облікового запису Google

Деякі пристрої зі старими версіями Android дозволяють обходити блокування екрану за допомогою облікового запису Google. Але для цього телефон повинен бути підключений до мережі. Щоб перевірити, чи підтримує ваш смартфон цей метод, введіть будь-який пароль, ПІН-код або графічний ключ п’ять разів.

Після п’яти неправильних спроб введення на екрані повинна з’явитися напис «Забули пароль?» Або схожа підказка. Натисніть на цей напис і введіть логін і пароль від аккаунта Google, що є основним на вашому смартфоні. Після успішного входу ви зможете вказати новий пароль або налаштувати інший спосіб для блокування екрану. Якщо пароль від аккаунта Google ви теж забули, спробуйте відновити доступ до нього за допомогою спеціального сервісу компанії.

3. Скористайтеся сервісом від виробника смартфона

Деякі бренди пропонують власникам своїх пристроїв додаткові інструменти розблокування. Наприклад, у Samsung є сервіс Find My Mobile, за допомогою якого можна видалити графічний ключ, PIN-код, пароль і навіть відбиток пальця. Для цього ваш апарат повинен бути прив’язаний до аккаунту Samsung, підтримувати сервіс і перебувати онлайн. Щоб дізнатися, чи існують подібні сервіси для вашої моделі, пошукайте цю інформацію в інструкції або на офіційному сайті виробника.

4. Скиньте смартфон до заводських налаштувань

Якщо інші варіанти не дають результату, залишається повернути заводські настройки. Це призведе до втрати всіх даних, копії яких не збереглися в обліковий запис Google і інших хмарних сервісах. Зате ви зможете зняти захист з екрану. Вимкніть смартфон і дістаньте карту пам’яті, якщо вона була всередині. Потім спробуйте по черзі ці комбінації клавіш, поки одна з них не спрацює (потрібно натиснути всі кнопки і утримувати їх близько 10-15 секунд):

клавіша зменшення гучності + кнопка харчування;
клавіша збільшення гучності + кнопка харчування;
клавіша зменшення гучності + кнопка харчування + клавіша «Додому»;
клавіша зменшення гучності + клавіша збільшення гучності + кнопка харчування.

Коли на дисплеї з’явиться службове меню, виберіть пункт Recovery, а потім — команду Wipe data / factory reset. Якщо жодна з комбінацій клавіш не спрацює або ви не побачите потрібних команд в меню, пошукайте інструкцію по скиданню конкретно для своєї моделі пристрою.

Після цього смартфон повинен повернутися до заводських налаштувань протягом декількох хвилин. Апарат може запросити логін і пароль від раніше підключеного облікового запису Google, але розблокувати екран більше не знадобиться. Після входу в старий аккаунт система відновить синхронізовані з ним настройки і дані. Всі перераховані вище способи розблокування підходять не тільки для смартфонів, але і для планшетів на Android.

Як розблокувати iPhone

Якщо ви забули пароль від iOS-пристрої, у вас лише один вихід — скидання до заводських налаштувань. Виконати його можна двома способами: c допомогою iCloud і через iTunes. Перший спрацює тільки в тому випадку, якщо раніше ви включили на смартфоні функцію «Знайти iPhone».

Для другого знадобиться USB-кабель і комп’ютер зі встановленою програмою iTunes. В обох випадках ви видалите не тільки пароль, але і всі дані з пристрою. Але якщо у вас є резервна копія iPhone, то після скидання ви зможете відновити збережену в ній інформацію: календарі, контакти, замітки, СМС, настройки і списки покупок в iTunes і App Store.

Особисті фото- та відеофайли також не пропадуть, якщо раніше ви синхронізували їх з комп’ютером або iCloud.

1. Скиньте iPhone до заводських налаштувань з допомогою iCloud

Щоб перевірити, активна функція «Знайти iPhone» на вашому смартфоні, підключіть його до Мережі. Потім увійдіть в обліковий запис Apple ID на сайті iCloud за допомогою комп’ютера і клацніть по іконці «Знайти iPhone». Якщо у вас під рукою немає комп’ютера, але є iPad, iPod touch або ще один iPhone, ви можете скористатися стандартним додатком «Знайти iPhone» на будь-якому з цих гаджетів.

Воно працює так само, як і веб-версія в iCloud. Якщо функція «Знайти iPhone» активна, то ви відразу побачите свій заблокований iPhone (в додатку) або зможете вибрати його в списку «Всі пристрої» (на сайті iCloud). Якщо пристрій не відображається, переходите до другого способу.

В іншому випадку продовжуйте. Натисніть на значок смартфона, а потім — на кнопку «Стерти iPhone» і дотримуйтесь подальших підказок. В результаті ви видалите пароль і всі дані з пристрою і зможете налаштувати iPhone заново.

2. Скиньте iPhone до заводських налаштувань через iTunes

Запустіть на комп’ютері iTunes, після чого підключіть до нього смартфон за допомогою USB-кабелю. Якщо раніше ви вже синхронізували iPhone з цим комп’ютером, клікніть по іконці смартфона в iTunes. У меню, виконайте синхронізацію знову і створіть свіжу резервну копію пристрою на комп’ютері.

Потім клікніть «Відновити з копії …», виберіть щойно створений образ і слідуйте підказкам системи до повного відновлення. Якщо ви ніколи не синхронізували iPhone з поточним комп’ютером або iTunes теж запитує пароль, то, швидше за все, створити нову резервну копію вийде.

Але ви зможете зробити скидання в спеціальному режимі, після чого відновити пристрій зі старих копій (якщо вони є). Виконуйте наступні дії для скидання:

1. Виконайте примусовий перезапуск iPhone. На iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus і старіших моделях затисніть клавішу «Додому» разом з верхньої (або бічній) кнопкою на 10 або більше секунд до появи екрана відновлення. На iPhone 7 або iPhone 7 Plus затисніть бічну клавішу разом з кнопкою зменшення гучності на 10 або більше секунд, поки не побачите екран відновлення. На iPhone 8 або iPhone 8 Plus затисніть і відпустіть спочатку клавішу збільшення, а потім і зменшення гучності. Після цього натисніть на бічну кнопку і утримуйте її, поки не відобразиться екран відновлення.

2. Коли на дисплеї комп’ютера з’явиться діалогове вікно відновлення, натисніть «Відновити» і слідуйте підказкам iTunes.

3. Якщо iPhone вийде з режиму відновлення, поки iTunes буде завантажувати необхідні файли з Мережі, затисніть знову кнопки примусового перезапуску і утримуйте їх, доки апарат не повернеться в цей режим. Хоча інструкції для обох способів скидання написані на прикладі iPhone, вони також спрацюють, якщо ви раптом забудете пароль від iPad.

За матеріалами

Все буде Україна