«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як утеплити квартиру

Правильне утеплення квартири допоможе знизити витрати тепла на 40%. А це значить, що температура в кімнаті підвищиться на 3-10°.

Щоб комплексно утеплити квартиру слід звернути увагу на вікна, стіни, підлогу, стелю, вхідні двері та балкон.

Хоча спочатку все одно треба буде викласти чималеньку суму. Але через декілька опалювальних сезонів вона окупиться.

Утеплюємо вікна
У будівельних магазинах зараз досить монтажних пінок і спеціальних гелів, якими можна швидко залатати всі наскрізні щілини за 10-15 хвилин.

Віконне скло можно обклеїти пакувальною плівкою. Ніякого клею. Просто намочіть скло і рівномірно притисніть заздалегідь підігнаний за розміром шматок пакувальної плівки. Такий нехитрий трюк може знизити тепловтрати через вікна на 50%.

Утеплюємо вхідні двері
Вхідні двері – одне з найбільших джерел втрати тепла в квартирі. Теплоізолюючий тамбур можна створити встановивши ще одні двері.

Якщо немає можливості поставити нові двері, слід утеплити наявну. Для цього потрібно спершу ізолювати щілини між дверною коробкою і стіною за допомогою щілинних рейок, монтажної піни або герметика. Далі потрібно переконатися в щільному приляганні дверного полотна до коробки.

Металеві двері з утепленням також добре зберігають тепло.

Слідкуйте, щоб не було протягів в квартирі, які “ковзають” по ногам. У таких ситуаціях і виникає питання про ущільнення як вхідних, так і міжкімнатних дверей для підвищення звукоізоляції та утеплення квартири.

Позбутися протягів можна наступними способами:

Установити щітки для дверей.  Вони кріпляться на нижню частину дверного полотна за допомогою саморізів, клейкої стрічки або затиску.
Утеплення за допомогою спеціальної клейкої стрічки, яка наклеюється на двері, і допомагає зберегти тепло.
Установки накладних утеплювачів на двері, які кріпляться за допомогою двосторонньої клейкої стрічки.
Перевага такого вибору утеплення в тому, що утеплення дверей займе зовсім мало часу і зробити це можна без особливих грошових витрат.

Утеплюємо стіни зсередини
Якщо квартира холодна і некомфортна, доведеться зробити утеплення стін. Для цього стіни обшиваються утеплювачем (мінеральною ватою, скловатою, пінопластом, пробкою), зверху кріпиться гіпсокартон.

Зробіть перестановку меблів. Посуньте шафи до холодних стін або закрийте їх декоративними панелями. Це також дасть можливість зберегти тепло.

Утеплюємо підлогу і стелю
Утеплення підлоги найбільше потрібно мешканцям перших поверхів, а тим, хто живе на останньому поверсі – стелю.

Якщо дозволяють фінанси, звичайно, можна зробити теплу підлогу. Для більш економного варіанту підійде використання таких теплоізоляційних матеріалів, як жорстка мінеральна вата, пінополістирол, пінопласт, гіпсокартон ГВЛ або м’які ДВП.

Читайте: Дизайн-проект і розпродаж мотлоху: 5 порад з ремонту квартири

Зверху на утеплювач або бетон кладуть лінолеум з теплозвукоізолюючим прошарком або килимове покриття.

І, врешті-решт, покладіть на підлогу килим.

Оптимізуємо батареї
У разі, якщо батарея дуже стара і її давно слід міняти, можна звернути увагу на нові батареї з регулюванням температури, таким чином, в теплу погоду їх можна перекривати, а в холодну – встановлювати на максимум.

Щоб більш ефективно використовувати тепло від радіатора опалення, потрібно за ним встановити тепловідбивний екран. Можна використовувати звичайну фольгу або пофарбований сріблянкою лист фанери. Вона кріпиться на двосторонній скотч або притискається дерев’яними рейками між стіною та батареєю.

Майте на увазі, що обігрівач чорного кольору віддає більше тепла, ніж білий.

Крім того, не закривайте батарею меблями та щільними шторами, щоб тепле повітря безперешкодно надходило в кімнату.

Утеплюємо під’їзд
І наостанок, подбайте про утеплення під’їзду. Під’їздні вікна і двері можна утеплити папером, ганчірками, поролоном. Слідкуйте, щоб вікна та двері на вулицю та в підвал були завжди закриті.

Все буде Україна