«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Хрестини: кому категорично заборонено ставати хрещеними батьками

Батькам краще перестрахуватися

З появою малюка в будинку, ми починаємо замислюватися про його хрещенні. Не всі молоді батьки знають, як відбувається таїнство хрещення, і що потрібно робити, щоб хрестити свого малюка. Тому у новоспечених матусь і татусів виникає маса питань.

Я, як і багато батьків з поява первістка не знала, як правильно вибрати хресних для своєї маленької крихти, кому довірити її, і як за церковними прикметами потрібно вибирати хресних батьків дитині. Хрестини – це свято, яке чимось нагадує день народження. Тільки хрещення називають днем ​​духовного народження. Зізнаюся чесно, вибір хресних батьків – це процес досить відповідальний. І саме з нього варто починати підготовку до хрещення.

Одні батьки, вибираючи хресних, орієнтуються на дружні відносини, інші – на матеріально благополуччя. І що б не орієнтувалися саме ви, пам’ятайте, що ви вибираєте не кумів, з якими приємно посидіти за столом, а других батьків для малюка.

Саме на їхні плечі покладається місія з підтримки дитини в цьому світі. А простіше кажучи, хресні батьки повинні не тільки дарувати подарунки, а й брати участь у вихованні малюка. Перед крестинами я була в церкві у батюшки, і він мені розповів, як правильно вибирати хресних і хресну дитині.

Не можна запрошувати в хресні для дитини:

дівчину віком до 13 років, а юнака – молодше 15. За церковними канонами, після 14 і 15 років можна ставати відповідальними за православне виховання майбутнього хрещеника;

монаха и монахиню;

психічно нездорових людей;

в майбутні куми не можна кликати чоловіка і жінку, які складаються між собою в шлюбі (до слова, кумам одружитися між собою теж заборонено);

жінці в “критичні дні” недозволено заходити до церкви і брати участь в Таїнстві хрещення;

слідуючи народним повір’ям, не можна запрошувати в хресні для дівчинки незаміжню дівчину, в хресні хлопчикові – неодруженого хлопця. Однак церковні служителі вважають це твердження вигадкою, так як воно не має під собою ніяких християнських коренів, проте вірити прикметі чи ні, судити вам.

вважається, що хрещеною не може бути вагітна жінка, оскільки це може зашкодити як хрещеника, так і ще не народженої дитини. І в цьому випадку священики говорять, що ця причина – міф, і церковні статути не перешкоджають вагітній жінці бути хрещеною матір’ю. Інша справа, наскільки у майбутньої куми в “положенні” вистачить сил витримати тривалий обряд;

не можуть бути хрещеними і самі батьки дитини.

Крім того, священик нам чітко сказав: “Пам’ятайте, ви хрестіть дитини один раз, і на все життя”.

Дитину перехрещувати не можна, бо Таїнство Хрещення відбувається тільки один раз, і ніякі гріхи ні хрещених, ні рідних батьків не скасовують головних дарів залучення дитини до церкви, які він отримав під час першого обряду.

Важливо знати: хресні повинні бути обов’язково православної віри. Хрещеними не можуть бути батько і мати дитини, а також чоловік і дружина не можуть бути хрещеними в однієї дитини. Решта родичів – бабусі, тітки і навіть старші брати і сестри можуть бути хрещеними.

Джерело

Все буде Україна