Найкращі методи дезінфекції ванної кімнати
Ванна кімната – це те місце у помешканні, яким усі члени сім’ї користуються багато разів на день. На жаль, ця кімната є не тільки найбільш використовуваною, але й найбільш забрудненою.
Саме тому ми хочемо запропонувати вашій увазі ефективні та безпечні методи дезінфекції ванної кімнати, завдяки яким ви зможете убезпечити себе та інших членів родини від шкідливого впливу бактерій та мікробів.
Які речовини та мікроорганізми, що мешкають у ванній кімнаті, становлять серйозну небезпеку? Звісно, це шкідливі бактерії та пліснява. Головною причиною їхньої появи є вологість, саме тому дуже важливо регулярно провітрювати це приміщення та просушувати всі рушники, килимки та ганчірки.
Іншим джерелом бруду у ванній кімнаті є залишки сечі та фекалій, які накопичуються під обідком та в отворі унітазу. З цих міркувань ми рекомендуємо завжди зливати всю воду з бачка та регулярно мити унітаз.
Вірте чи ні, але навіть залишки шампуню та мила провокують появу грибка. Те саме стосується і зубної пасти. До того ж, плями, що залишаються після використання цих засобів на умивальнику та ванні, мають не надто приємний вигляд.
Зверніть увагу, що ретельну дезінфекцію ванної кімнати необхідно проводити щонайменше один раз на тиждень. Окрім цього необхідно щодня мити всі поверхні у приміщенні, щоб підтримувати чистоту. Завдяки цим запобіжним заходам ви зможете знизити ризик розвитку інфекцій та росту грибків.
З чого почати дезінфекцію ванної кімнати?
Незалежно від того, які саме методи дезінфекції ванної кімнати ви оберете, перед початком прибирання неодмінно потрібно одягнути захисні гумові рукавиці. Таким чином ви зможете захистити себе від прямого контакту з бактеріями. До того ж, рукавиці захистять делікатну шкіру рук від агресивної дії мийних засобів, до складу яких входять абразивні речовини.
Іншим важливим аспектом, який необхідно враховувати під час дезінфекції ванної кімнати – це необхідність використовувати спеціальні засоби для різних поверхонь. Навіть якщо у вас немає можливості купувати велику кількість різноманітних мийних засобів, придбайте кілька необхідних та універсальних очищувальних речовин.
До них належать засоби для виведення плям та відбілювання, а також засоби для дезінфекції поверхонь від мікробів та бактерій. Це саме ті базові речовини, які неодмінно мають бути у кожному помешканні.
Не варто використовувати один і той самий засіб для очищення всіх поверхонь у ванній кімнаті. Також не можна витирати всі предмети однією ганчіркою або щіткою.
Унітаз, ванна та душ – це саме ті місця, де накопичується найбільше мікробів. До того ж, не варто забувати про регулярне очищення та дезінфекцію стін та підлоги. Приділяйте особливу увагу очищенню стічних труб, адже саме там накопичуються залишки шампуню, мила та навіть волосся.
Які методи дезінфекції ванної кімнати обрати для прибирання душу, унітаза та умивальника?
Перш ніж ви візьметеся за очищення душу або ванни, неодмінно позбудьтеся залишків усіх сторонніх предметів та речовин. Якщо на стінах у ванній кімнаті з’явилися перші ознаки плісняви, одразу помийте їх за допомогою вологої губки або ганчірки, вмоченої у білизну або спеціальний засіб від грибка та плісняви.
Для того, щоб ефективно очистити та дезінфікувати унітаз, найкраще використовувати білизну або інший потужний засіб. Дуже важливо приділяти особливу увагу обідку унітаза, адже саме під ним накопичується найбільше мікробів та бруду. Сидіння унітазу також потрібно регулярно мити. Для цього радимо використовувати вологу ганчірку, вмочену у спеціальний очищувальний засіб.
Перед тим, як дезінфікувати умивальник, необхідно спочатку очистити його від волосся та залишків зубної пасти. Дуже часто на умивальнику утворюється неприємний наліт. Позбутися його можна за допомогою вологої ганчірки зі спеціальним очищувальним засобом. Опісля неодмінно змийте залишки засобу під великою кількістю проточної води.
Незалежно від того, які саме методи дезінфекції ванної кімнати ви оберете, не забувайте, що мити потрібно не тільки ванну, раковину та унітаз, але й стіни та підлогу у приміщенні. У цьому вам допоможуть ганчірка, велика кількість гарячої води, мило або мийний засіб та білизна. Дуже важливо змивати залишки спеціальних засобів для дезінфекції проточною водою.
Основні помилки під час дезінфекції ванної кімнати
1. Недостатня кількість або повна відсутність вентиляції. Чимало людей забувають про те, наскільки важливо відчиняти двері та вікна під час використання спеціальних засобів для дезінфекції ванної кімнати. Оскільки ванна – це приміщення з високою вологістю, дуже важливо під час прибирання відчиняти всі вікна та використовувати спеціальний пристрій для осушування повітря. Таким чином ви зможете знизити ризик розвитку плісняви та росту грибка.
2. Неналежна дезінфекція завіси для душу. Оскільки захисні завіси у душі перебувають у прямому контакті з водою, з часом на них може з’явитися пліснява. Їх також можна помити за допомогою вологої ганчірки, вмоченої у спеціальний очищувальний засіб або розчин білизни.
3. Недостатньо часта зміна рушників. Через високу вологість у ванній кімнаті на рушниках також накопичуються бактерії. Найкраще змінювати їх один раз на тиждень. Те саме стосується і килимків під душем та умивальником – не забувайте їх регулярно чистити, висушувати та провітрювати.
4. Неналежне очищення аксесуарів у ванній кімнаті. Навіть у спеціальній склянці, куди ви та інші члени вашої сім’ї кладете свої зубні щітки, також може накопичуватися пліснява. Грибок може поширитися навіть на щетинки зубних щіток. Саме тому дуже важливо регулярно очищувати всі аксесуари у ванній кімнаті за допомогою мила та води.
5. Неналежне очищення дзеркала. Вірте чи ні, але очистити дзеркало можна за допомогою звичайного столового оцту та води. Якщо такий метод вам не вподоби, можете придбати спеціальний засіб для очищення дзеркальних поверхонь.
Прості поради та ефективні методи дезінфекції ванної кімнати
Суміш столового оцту та води є неймовірно ефективною для очищення всіх видів бруду, які можна побачити у ванній кімнаті. Складні плями та наліт потрібно обробляти спеціальним розчином з гарячої води, лимона та солі.
Для того, щоб очистити стоки, можна використовувати розчин води та харчової соди. Неодмінно змивайте залишки мийних засобів гарячою, а не холодною водою. Це допоможе позбутися бруду та мікробів.
Якщо вам не вдається усунути застарілі плями, на допомогу у цьому випадку прийде звичайний натуральний спирт. Розведіть спирт у воді, дотримуючись пропорції 1:6. Нанесіть цей розчин на брудні ділянки та зачекайте кілька хвилин. Опісля змийте залишки засобу проточною водою.