«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Найцікавіше про Місяць

Місяць - єдиний природний супутник Землі. Другою за яскравістю об'єкт на земному небосхилі після Сонця і п'ятий за величиною природний супутник планет Сонячної системи.

За свою історію Місяць пережив трагічні моменти. Три-чотири мільйони років тому наш супутник зазнав «Пізнього важкого бомбардування». У ті далекі часи метеорити жорстко бомбардували Місяць і нашу планету.
По завершенні експедиції команда «Аполлона» повернулася на Землю з 385 кг місячних зразків.

На Місяці гравітація в 6 разів слабкіше за земну. При можливості проведення там змагань з легкої атлетики, рекордний стрибок у висоту був би рівний 15 метрам.

Говорячи про цікаві факти про Місяць, розглянемо розміри і відстані. При розмірах в 400 разів менших, ніж у Сонця, Місяць розташовується ближче до нашої планети в 400 разів. Тому для землян сонячний і місячний розміри здаються однаковими.
Форма у Місяця більше нагадує яйце, ніж кулю.

Місячна кора займає лише 2-4% її загальної ваги, в той час як для загальної маси Землі кора - це 30%.

Сонце щодня і щороку рухається одним і тим же маршрутом по горизонту. У Місяця ж рух йде по складному циклу, що триває 18,6 років. Для відстеження цього хитромудрого циклу цивілізації давнину споруджували спеціальні будови.

Земний обсяг здатний «поглинути» близько 49 місяців.

Місячне тяжіння зменшує швидкість земного обертання. Тому зараз дні стали довшими, ніж до освіти Місяця.

В Ірландії виявлена найстаріша карта Місяця - на могильній плиті віком в 5 тисяч років. Раніше було відомо створене ще великим Леонардо да Вінчі в 1505 році зображення поверхні Місяця. 
Оскільки на Місяці відсутні і вітри, і волога, то сліди, залишені астронавтами, залишаться на її поверхні мільйони років.

Все буде Україна