«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Не пий, козликом станеш: як алкоголь впливає на мозок підлітка

Алкоголь в мозку у підлітків зменшує сіру речовину

Регулярне вживання алкоголю, навіть в помірних кількостях, негативно впливає на молодих людей. Мова йде про метаболізм і обсяг сірої речовини. Про це повідомляється в новому дослідженні, яке було опубліковано в "Alcohol".

За результатами дослідження, вживання алкоголю може провокувати зміни профілю метаболіту, який включає в себе зменшення сірої речовини головного мозку. В цей процесс залучений і контроль м'язів, і сенсорне сприйняття, і самоконтроль.

Вчені з Університету Східної Фінляндії в Куопіо, Фінляндії відзначили, що найбільший ризик цих змін у дівчаток-підлітків, які регулярно вживають спиртні напої.

"Ми спостерігали зміну профілю метаболітів навіть у молодих людей, які вживали алкоголь на соціально прийнятному рівні", - відзначають вчені.

Дослідники також визначили, що підлітки, які зловживають алкоголем, мають підвищену концентрацію 1-метилгистамина. Він утворюється в головному мозку з гістаміну, який в свою чергу продукується імунними клітинами. Це ж прямо пов'язано зі зменшенням обсягу головного мозку.

"Наші результати свідчать про те, що виробництво гістаміну збільшується в мозку у підлітків з важким вживанням алкоголю. Це спостереження може допомогти в розробці методів, які дозволять виявити несприятливі ефекти, викликані вживанням алкоголю на дуже ранній стадії", - пояснюють учені.

Джерело

Все буде Україна