Ніяких "перепрошую": 10 речей, за які не повинна вибачатися жодна жінка
Який би вибір ми не робили в житті, завжди знайдеться той, хто вважатиме за можливе засудити нас або вказати, як було б "правильніше".
Пора перестати звертати на це увагу і позбутися від почуття провини за те, як ми влаштовуємо своє життя. Про це колонка лайф-коуча Дебри Смуз. Недавнє дослідження показало, що жінки вибачаються частіше за чоловіків. І не тому, що ми більш ввічливі. Справа в тому, що суспільство десятиліттями насаджувало почуття провини за те, що у нас взагалі є своя думка або бажання і потреби.
1. Свій "любовний статус"
Бути вільною (не самотньою, а саме вільною) не злочин, як би часто не натякала на зворотне ваша мама, яка запитує, коли ж нарешті вона побачить вас в білій сукні. І якщо у вас є партнер і ви з якихось причин не хочете вступати в офіційний шлюб, це теж не злочин. Без штампа в паспорті цілком можна жити, насолоджуючись один одним.
2. Те, як ви використовуєте матку
Так, вибачте (ой, знову вибачення!) за прямолінійність, але саме так це і називається. Батьки втомили натяками, що хочуть побавити онуків, в той час як ви твердо знаєте, що материнство не ваш шлях? Ви маєте на це повне право і не зобов'язані за це виправдовуватися, навіть якщо через десять років передумаєте. Або не передумаєте.
3. Те, як ви виховуєте дітей
У вашому будинку ні смітинки, діти чисті і охайні, собака не гавкає і виконує всі команди, а хтось із друзів все одно зронив: "У справжніх мам такого порядку не буває"? Або ваша дитина дивиться мультфільм, поки ви вирішили на десять хвилин розслабитися за чашкою ранкової кави, і ви відчуваєте провину? Як би там не було, не лайте себе. Ви робите все, на що здатні. Ніхто не може сказати, що таке бути "справжньою мамою". Тому що ви і є справжня мама, яка є.
4. Те, як часто ви займаєтеся сексом
Вважається, що найщасливіші пари займаються сексом не менше двох разів на тиждень. А якщо вам з чоловіком досить одного разу - значить, шлюб на межі розпаду? Кожен день, двічі в тиждень, раз на місяць ... Це не характеризує ні ваш союз, ні силу любові, ні ступінь щастя. Головне, щоб вам було добре так часто, як хочеться.
5. Наскільки ви успішні
Чим би ви не займалися і скільки грошей не заробляли, робота важлива не тільки для вас, а для всього суспільства. А спроби дотягнутися до планки успіху, встановленої іншими людьми, не приведуть ні до чого хорошого. У кращому випадку ви ненадовго відчуєте гордість, але слідом за нею прийде розчарування, тому що це не те, до чого лежить душа.
6. Те, як ви фарбуєтеся або не фарбуєтеся
У вас йде година на те, щоб зробити макіяж, ви постійно дивитеся відеоролики, в яких б'юті-блогери вчать прекрасного? Або можете вийти з дому через 10 хвилин після того, як продзвонив будильник, і вважаєте, що сьогодні маєте чудовий вигляд?
Якщо складний і незвичайний макіяж піднімає вам настрій, продовжуйте в тому ж дусі. Якщо вірите, що немає нічого прекраснішого того обличчя і кольору волосся, якими обдарувала вас природа, ви молодець. Головне, бути впевненою в своєму виборі і не вважати за потрібне за нього виправдовуватися.
7. Те, як ви одягаєтеся
Чи ви любите джинси з футболками, чи закохані в дизайнерське взуття або віддані суворій класиці, це нікого не стосується, навіть того, хто із завзятістю, гідною кращого застосування, твердить: "Жінці в твоєму віці не варто так одягатися". Ваше самовідчуття набагато кращий орієнтир, ніж модні поради.
8. Те, як виглядає ваше тіло
Ви можете пишатися кубиками на пресі або любити пишні стегна. Що б вам не показували ваги, який би розмір одягу ви не носили, це не визначає вашу особистість. Ніхто не має права засуджувати за те, як виглядаєте в купальнику або без нього. Важливо тільки, чи комфортно вам у вашому тілі.
9. Ваш вік
Любите свою сивину або відвідувати косметолога, який заготовив укол ботокса? У сучасному суспільстві занадто багато правил, які вказують жінкам, що їм можна і не можна робити із зовнішністю і віковими проявами. Але хто придумав ці правила і чи зобов'язані ми ним слідувати, як це робити, якщо вони суперечать один одному?
Якщо нас змушують виглядати молодше за свої роки, це має на увазі, що ми повинні соромитися природного процесу старіння. Якщо нас примушують відповідати віку, це означає, що ми повинні соромитися бажання і можливостей зберегти молодість як можна довше. І те й інше дикість, досвід показує, що зберігати молодість духу можна і в 90 років - вся справа в тому, як живете і як ставитеся до життя.
10. Маленькі задоволення
Хтось не може почати день без кави з "Старбакса", хтось раз в два тижні робить педикюр, хтось спить і бачить новий штамп у закордонному паспорті. І завжди знайдеться той, хто скаже: "Не розумію, навіщо ти витрачаєш на це стільки грошей". Якщо ви не влазите в борги заради цих задоволень і вони дарують вам радість, продовжуйте робити те, що подобається.