«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ось як правильно прати подушки з пір’я вручну і в пральній машині! Єдиний правильний спосіб!

Сьогодні кожна господиня повинна знати, як випрати подушку з пір’я в домашніх умовах, щоб вона не втратила свою колишню форму і зберегла колишню пружність.

Головні правила прання натуральних пір’яних подушок в домашніх умовах

Протягом багатьох сторіч подушки виготовляються з натурального пера і пуху. З недавнього часу з’явилися і інші наповнювачі, але в більшості будинків все одно зустрічаються традиційні варіанти. Прання подушок з пір’я – це досить простий процес.

Для початку слід сказати, що прати такі подушки не тільки можна, але насправді потрібно. Професіонали радять це робити виключно в теплу пору року, так як тільки в таких умовах виріб зможе добре просохнути.

Прати пухові подушки можна і потрібно

Експерти кажуть, що прання подушок з пір’я і пуху повинне проводитися раз у рік, а саме влітку. За весь рік в них накопичується безліч ороговілих частинок шкіри і фрагментів волосся, що являє собою непогане середовище для розвитку мікроскопічних пилових кліщів і сапрофітів. Ці дрібні організми можуть викликати проблеми з дихальною системою і станом шкіри. Найчастіше подібні проблеми зустрічаються у немовлят.

Крім кліщів і сапрофітів привабливий зовнішній вигляд втрачає і сама подушка. Вона стає жовтуватою, неприємною на запах і зовнішній вигляд. В наволочку вбирається піт, слина і інші продукти життєдіяльності людини, що виділяються під час сну.

Випрати подушки з пір’я можна кількома способами. Найбільш доцільним варіантом у даному випадку є прання виробу в хімчистці. Професіонали, що працюють в цій сфері, знають, що слід робити з подібними подушками і як відновити свіжий зовнішній вигляд без втрати основних якостей.

У домашніх же умовах реалізувати процес чищення можна як вручну, так і в пральній машині. Якщо з якихось причин ви не прали подушки 3 роки і більше, вам обов’язково знадобиться сильний миючий засіб, який може видалити не тільки сліди слини і поту, але і утилізує неприємні запахи. Вибір може бути найрізноманітнішим, все залежить тільки від ваших уподобань до виробників і ароматів.

Прання дитячих подушок з натуральним пір’яним наповнювачем повинне здійснюватися з використанням господарського мила. Це пов’язано з тим, що більшість пральних порошків здатні викликати у дітей алергічну реакцію. Якщо ваша дитина спить неспокійно, професіонали радять для полоскання застосовувати розчини заспокійливих ефірних олій (м’ята, лаванда і т. д.).

Якісне прання подушок з пір’я проходить у кілька складних етапів: розподіл наповнювача на 2 частини, його чищення, прання напірника подушки і т. д. Але цей процес дуже важливий для великогабаритних виробів. Невеликі подушки прийнято прати цілком.

Як випрати вручну натуральну пір’яну або пухову подушку?

Прання подушок може здійснюватись трьома різними способами:

в хімчистці;

вручну;

у пральній машинці.

Найбільш економним, але в той же час найбільш складним є процес чищення подушок вручну.

Для якісної реалізації цього способу необхідно додатково придбати:

кілька метрів чистої марлі;

рідкий засіб для прання білизни (найбільше підійде рідина для прання вовняних тканин);

велика кількість гарячої або хоча б теплої води;

ополіскувач для білизни або кондиціонер;

по можливості нові напірники.

Якщо у вас немає нових напірників, тоді перед здійсненням прання необхідно ретельно випрати сам напірник, щоб до моменту готовності пуху і пера він був сухим і чистим.

Для початку з наявної марлі необхідно зшити 3 невеликих мішечка. Як тільки вони будуть зроблені, можна приступати до подушки і до виймання з неї вмісту наповнювача. Все перо слід розділити приблизно на 3 рівних частини і помістити кожну з них в окремий марлевий мішечок. Кожний марлевий мішок необхідно дуже щільно зшити або міцно зав’язати ниткою.

У глибокий таз необхідно налити гарячу воду і трохи рідкого засобу для прання білизни. В отриманому розчині слід поступово, по черзі прати марлеві мішки з пухом, при цьому регулярно змінюючи брудний розчин на чисту воду. Коли ви побачите, що наповнювач ваших подушок вже досить чистий, необхідно в той же таз налити звичайну воду і почати процес полоскання. При цьому фахівці радять якомога частіше міняти воду для полоскання. В останню порцію води потрібно додати всього 1 ковпачок кондиціонеру для білизни.

Коли прання остаточно підійде до кінця, господиня повинна постаратися як можна ретельніше викрутити наповнювач, що знаходиться прямо в марлевих мішках. У літню пору року доцільно сушити перо в добре провітрюваних і освітлених приміщеннях або навіть на вулиці. Якщо прання в зимовий час року, тоді марлеві мішки з пером рекомендується сушити на батареї.

У теплу пору року подушку можна сушити на вулиці

Процес сушіння, як правило, займає кілька днів. За цей час рекомендується періодично збивати і розпушувати матеріал всередині марлевого мішка. Коли пір’я остаточно висохне, можна знову сформувати вже чисту подушку.

Тепер ви знаєте, як випрати пухову подушку в домашніх умовах з мінімальними витратами електроенергії, води та інших ресурсів.

Основні правила прання в пральній машинці

Досить часто в інтернеті домогосподарки цікавляться, чи можна прати подушки в пральній машині і чи можна це робити взагалі. На це питання відповідають професіонали цілком закономірно: прати пір’яні подушки в пральній машині не тільки можна, але і потрібно, так як ефект від такої чистки нітрохи не гірший, а процес набагато легший і простіший.

Сама схема дії практично нічим не відрізняється від попереднього варіанту прання, але в цьому випадку господиня повинна підібрати оптимальний для пуху та пера режим пральної машини.

Професіонали радять прати марлеві мішки з пером і пухом виключно на програмі “делікатне прання”. Температура води не повинна перевищувати 40ºС, інакше матеріал помнеться і візуально його стане набагато менше, а подушка стане не такою пружною і м’якою.

Замість традиційного порошку для прання білизни рекомендують використовувати рідкі пральні засоби, які заливаються в контейнери для прального засобу або відразу ж заливають в барабан машини. Як вже говорилося, краще вибирати миючий препарат для вовняних тканин.

Особливу увагу слід приділити та встановлення мінімальних обертів віджимання. Для великої кількості пір’я можна встановити подвійний або навіть потрійний режим полоскання, в останній з яких потрібно налити кондиціонер для білизни. Якщо цього не зробити, то ваша майбутня чиста подушка не буде мати приємного аромату.

Незважаючи на всі переваги машинного прання пір’яних виробів, можна виділити цілий ряд недоліків. Навіть з найбільш щільно закритого марлевого мішка будуть вириватися дрібні пір’ячко і пушинки. Все б нічого, але з часом ви побачите, що саме ці частинки заб’ють фільтр прального агрегату. Тому слід вкрай обережно застосовувати цей спосіб прання.

Як бачите, випрати пір’яну подушку в пральній машині можна тільки в тому випадку, якщо у вас достатньо модернізований механізм, в якому самостійно можна вибрати режим прання, час, швидкість обертання барабана і інші характеристики. Застарілі моделі пральних машин своїм потужним обертанням тільки розірвуть марлевий мішок і випустять весь вміст назовні.

Тому в процесі прання подушок з пуховим наповнювачем слід враховувати безліч аспектів. Цей процес не з легких і вимагає багато терпіння і чимало вільного часу. Тепер ви знаєте, як випрати подушку в пральній машині або вручну. Пише - ukrainians.today

Все буде Україна