Причини алкоголізму виявилися сильнішими за науку
Вчені з Ексетерського університету (Британія) вперше знайшли докази того, що алкоголізм – суто генетично сформована залежність і може передаватися у спадок від батьків. Мова йде про ген FGF21, який сприяє надмірному потягу до спиртного, - пише znaj.ua
Учасниками експерименту UK Biobank стали 500 тисяч добровольців. Вони здали аналізи ДНК, крові сечі та слини, заповнили спеціальну анкету, розповівши про свої харчові звички. У більшості знайшли гормон, котрий виділяється печінкою, пригнічує бажання вживати алкоголь і цукор. Втім, новий варіант rs838133 цього гена обумовлює низьку активність вищезгаданого гормону. Даний аллель призводить до високого споживання алкоголю і цукру, а також провокує високий артеріальний тиск. Звідси – зменшення жирової маси в організмі.
Взагалі поняття алкоголізму можна звести до захворювання, що вражає людину повільно і непомітно для нього та оточуючих. Поступово особа втрачає контроль над своїм життям, перетворюючись на раба, відбувається повна деградація особистості хворого, всі його думки спрямовані лише на те, щоб випити спиртного.
Перші симптоми алкоголізму:
Потяг до випивки з приводу і без
Ознаки втрати пам'яті
Відсутність нудоти і блювоти при токсичному отруєння алкоголем
Стійка і яскраво виражена абстиненція (похмільний синдром)
Запої, неможливість контролювати споживання алкоголю
Втрата контролю над кількістю випитого, відсутність почуття провин зранку
Найкращий метод боротися із згубною залежністю: переключитися на фізичні навантаження. Це може бути будь-який вид спорту, яким ви хотіли займатися в дитинстві, але з певних причин закинули цю ідею.