«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Психологія кольору

Як ви думаєте, ми б змогли жити у цьому світі, якби все довкола було лише чорне та біле? Мабуть, все було б нудним ти втомливим. Кольори відіграють дуже важливу роль в нашому повсякденному житті та певним чином впливають на нашу діяльність. А чи знаєте ви, що кольори також можуть вплинути і на ваш емоційний та фізичний стан? У цій статті ми розглянемо власне психологію кольору. Читаймо!

Кольори і як вони впливають на наше життя Кожен колір має одну або кілька унікальних властивостей. Візьміть до уваги деякі з ефектів впливу кольорів веселки на кожного з нас та дізнайтесь, як їх можна використовувати для покращення якості вашого щоденного життя і досягнення мети, яку ви перед собою поставили.

Червоний

Червоний є найяскравішим кольором у спектрі і таким, що найкраще привертає увагу. Він має здатність стимулювати роботу надниркових залоз та нейронів. Саме тому, що червоний колір є таким збудливим, він добре підходить для прогулянок або фізичних вправ, тому що він збуджує нервову систему і підвищує витривалість, необхідну для підтримки активної фізичної діяльності.

Проте будьте обережні, занадто багато червоного кольору довкола може стати причиною стресу, розчарування і навіть гніву. Крім того, що це колір, який стимулює, він також є символом любові і пристрасті. Дослідження показують, що чоловіків більше приваблюють жінки, які носять одяг червоного кольору.

Якщо ви не є великими шанувальниками цього кольору, ви все ж можете використовувати його як засіб підкреслити якусь деталь вашого зовнішнього вигляду, наприклад, використати червону губну помаду або червоний затискач для волосся.

Жовтий

Коли ми думаємо про жовтий колір, ми часто пов’язуємо його з теплом і світлом сонця, і саме тому жовтий колір є потужним антидепресантом. Коли ми оточені цим кольором, наш організм виробляє більше нейромедіатора, а саме серотоніну, який пов’язаний з відчуттям щастя і добробуту. Дослідження показують, що цей колір покращує концентрацію уваги і активізує нервову систему.

Жовтий колір ідеально підходить для офісів або інших приміщень, де ми повинні якнайповніше проявити свої творчі таланти. З іншого боку, діти плачуть частіше у жовтій кімнаті, а деякі люди відчувають певні труднощі з терпеливістю або із засинанням. І, нарешті, цей колір сприяє прискоренню обміну речовин і значно поширений у різних харчових продуктах.

Синій

Дослідження показують, що синій може підсилити творчий потенціал свідомості кожної людини. Крім того, було доведено, що синій колір має заспокійливу дію. Проте тривале перебування в оточені такого кольору викликає депресію і почуття смутку. Синій колір також пов’язаний з відчуттям холоду, а також із серйозністю та формальністю, що й пояснює його використання в багатьох корпоративних логотипах.

Наш мозок сприймає сині об’єкти, так ніби вони легші ніж інші, а саме тому спортивні снаряди невеликої ваги в тренажерному залі часто мають синій колір. Цей колір не надто часто трапляється у продуктах харчування, оскільки він певним чином пов’язаний з отрутою і може бути причиною втрати апетиту (з іншого боку, саме цей факт може стати у пригоді тим, хто бажає схуднути).

Чорний

Чорний колір символізує владність, силу, інтелект і знання. Це найпопулярніший колір в модній індустрії, оскільки він давно асоціюється зі стильністю і створює візуальний ефект худорлявості. Це також тон сміливості, агресивності, та й спортивні команди, які хочуть «залякати» своїх опонентів, полюбляють цей колір (наприклад, збірна Нової Зеландії з регбі All Blacks).

Білий

Білий колір – найбільш нейтральний, поряд з тим, що це синонім чистоти та всіх чистих речей. Це також колір весільних суконь та дитячого одягу. Лікарі та медсестри носять білі халати, оскільки саме білий колір забезпечує відчуття чистоти і досконалості. Цей колір також має додатковий заспокійливий ефект та візуально робить простір яскравішим.

Зелений

Колір природи, зелений – найбільш широко використовують у дизайні інтер’єрів. Це пов’язано з його заспокійливим ефектом та приємним виглядом. Він також знімає стрес і привертає увагу. Багато шкіл вибирають класні дошки саме цього кольору та саме із цієї причини. Покупці часто проводять більше часу (та тратять більше грошей) у магазинах з великою кількістю зеленого кольору в декорі.

Рожевий

Рожевий колір вважають жіночим, а, отже, найромантичнішим кольором з усіх. Він пов’язаний з почуттям спокою, і тому батьки використовують його у всьому, що стосується їх немовлят. Рожевий колір відомий своєю здатністю заспокоїти темперамент і знизити тривожність. Навіть у деяких в’язницях стіни у приміщеннях загального користування пофарбовані у рожевий колір для того, щоб заспокоїти ув’язнених. Зважте, що навіть, якби ви хотіли розсердитись, у рожевому приміщенні вам цього не вдасться зробити, тому що м’язи серця не реагуватимуть так швидко на зовнішні подразники.

Фіолетовий

З давніх часів цей колір пов’язаний з королівською розкішшю і вишуканістю. Фіолетовий колір додає будь-кому, хто носить одяг такого відтінку, візуального ефекту багатства та елегантності. Він викликає глибокі думки та сприяє високій духовності. Фіолетовий колір також має здатність активізувати та покращити сексуальність, і саме цей факт робить його ідеальним вибором для кольору подружньої спальні.

Оранжевий

По-справжньому привабливий, з ефектами, схожими на дію жовтого кольору, оранжевий є найкращим вибором для вашого гардеробу у випадку, якщо ви хочете поліпшити ваш настрій, бути більш уважними та енергійними. А якщо ви поєднаєте його із червоним, ви будете бадьорими та енергійними весь день. Оранжевий колір також стимулює розумову діяльність, а, отже, він сприятиме успішному навчанню в школі чи у вищому навчальному закладі. До того ж, він також стимулює апетит.

Наостанок варто зауважити, що у культурі різних народів емоційне сприйняття кольору дуже різне і пов’язане з тривалою історичною традицією всередині відносно ізольованого розвитку етносу, релігії. Звідси відмінність сприйняття, наприклад, білого і чорного кольору (траур чи радість – залежно від культури, релігії).

Також необхідно знати, що деякі люди сприймають кольори та їх відтінки не так, як більшість людей. Тому для них при виборі кольорів з певною метою необхідно встановити таку різницю у сприйнятті.

Джерело:moyezdorovya

Все буде Україна