«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Що відбувається з тілом через 10 годин після нанесення лаку на нігті

Нас всім відомо, що не можна занадто часто користуватися лаком для нігтів: так вони почнуть слабшати і жовтіють. Але насправді цей косметичний засіб завдає набагато більшої шкоди нашому здоров’ю, ніж прийнято вважати.

Що становить найбільшу небезпеку для здоров’я?

Небезпека лаку полягає в його токсичності. Деяка сучасна косметика для нігтів містить ось ці компоненти, які можуть руйнувати ваше здоров’я:

Толуол або толуен (Toluene) – розчинник, завдяки якому створюється гладке покриття на нігтях і зберігається пігмент. Відомо, що толуол може вплинути на центральну нервову систему і викликати порушення репродуктивної функції. Головні болі, слабкість, непритомність, нудота – ось не повний перелік наслідків використання неякісного лаку.

Формальдегід (Formaldehyde) – безбарвний газ, завдяки якому лаки довше зберігаються. У алергіків при контакті з формальдегідом можливий дерматит і хімічні опіки. У більш важких випадках може виникнути порушення серцевого ритму, судоми і рак.

Дибутилфталат (Dibutyl Рhthalate) використовується як ароматизатор. Через цей небезпечний компонент є ризик виникнення ендокринних порушень, гінекологічних захворювань, хвороб дихальних шляхів.

Вченими було проведено дослідження, в якому взяли участь 24 жінки. Через 6 годин після того, як учасниці нанесли лак на нігті, у більшості з них був відзначений підвищений рівень дифенилфосфату – речовини, яка є похідною від трифенилфосфату і утворюється в процесі метаболізму. А через 10 годин опісля рівень дифенилфосфату в організмі всіх учасниць вже в 7 разів перевищував норму. Це насторожує.

Як вибрати лак, який буде безпечний для здоров’я?

На деяких лаках є спеціальні позначки:

«5-Free» – позначка означає, що лак не містить формальдегід (formaldehyde), його похідні смоли (formaldehyde resins), толуол (toluene), дибутилфталат (dibutyl phthalates) і камфора (camphor).

«3-Free» – означає, що в лаку немає тільки 3 компонентів: formaldehyde, dibutyl phthalate і toluene.

Тому перш ніж купувати лак для нігтів, в першу чергу зверніть увагу на склад, адже ваше здоров’я у ваших руках.

Джерело

Все буде Україна