«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Скільки разів можна кипятити воду без загрози здоровю?

Своєю думкою з цього приводу поділився в пресі лікар-психоендокринолог Михайло Богомолов.

Багато людей хвилює, чи можна повторно кип’ятити воду, чи не небезпечно це? Вважається, що при повторному кип’ятінні у воді формуються небажані з’єднання.

За словами Богомолова, в результаті повторного кип’ятіння у воді дійсно з’являється потенційно патогенна субстанція: зокрема, в такій рідині збільшується частка «важкої води», що містить в собі важкий ізотоп водню дейтерій. Але подібні зміни в структурі води є незначними, підкреслив лікар.

«Якщо перед другим кип’ятінням вода була охолоджена, то побічні субстанції будуть з’являтися в ній у меншій кількості, буде менше солей кальцію. При повторному кип’ятінні у воді може з’являтися осад, але через це вона лише стає м’якшою. На такій воді чай виходить смачнішим, і сама рідина більш приємна для вживання», – сказав Михайло Богомолов.

Лікар зазначив, що пити кип’ячену воду завжди потрібно охолодженою, причому природним шляхом, а не змішуванням кип’яченої води з сирої (робити цього, за словами фахівця, категорично не потрібно).

Богомолов зазначив, що змішування окропу і сирої води робить рідину набагато більш насиченою шкідливими солями. Процес кип’ятіння повинен тривати не менше 5 хвилин, але не довше 10 хвилин, дав ще одну пораду фахівець.

Джерело

Все буде Україна