Вражаюча історія українки Віти Кін, яка перетворила вишиванки на світовий тренд (ФОТО)
Вишиванка пройшла шлях крізь століття, щоб стати традицією і кілька модних сезонів, щоб стати об’єктом бажання для мільйонів дівчат у всьому світі. До еволюції народного одягу доклала руку Віта Кін – український стиліст, дизайнер і фотограф створила лінію Vyshyvanka by Vitakin, базою яких стало вбрання, декороване контрастною вишивкою.
У 2014 році вона придумала сукні-вишиванки, які миттєво стали Instagram-феноменом, а в 2015 році The Wall Street Journal назвав їх найпопулярнішими літніми сукнями року. Їх зняли головні глянцеві журнали світу, за право їх продавати билися головні світові ритейлери. Віта Кін здобула всесвітню популярність завдяки своїй колекції оригінальних вишиванок, що отримала назву VYSHYVANKA BY VITA KIN. Автентичні сукні, блузи та комбінезони, випущені під девізом Chic Nationale, викликали фурор серед київських модниць і не тільки – Віта отримує величезну кількість замовлень з різних країн.
Ім’я українки Віти Кін все частіше згадується на сторінках провідних тематичних видань. Наприклад, Harper’s Bazaar зазначив: дизайнер досягла культового статусу. Підтримав таку оцінку і The Telegraph, охрестивши її марку “хітом літа”. А редактор Playing Fashion Роберт Міщенко появу Віти серед вітчизняних дизайнерів вважає феноменом.
Створення VYSHYVANKA BY VITA KIN
У Нью-Йорку українському дизайнеру порадили зосередити свою увагу на чомусь конкретному, щоб не роздумувати над кількома ідеями одночасно. Оскільки Віті подобаються орнаменти, то в неї з’явилась ідея робити автентичні светри. Купивши кашемір та спільно з ілюстратором придумавши орнаменти, українка передала ескізи на фабрику. Коли светри пішли у виробництво, дівчина випадково познайомилася з людиною, яка приголомшливо вишивала – так і народилась ідея вишиванки.
Найщасливіший день був, коли Віті подзвонили з фабрики і повідомили, що всі її яскраві светри випадково пофарбувалися в чорний колір. Вона їх забрала, викинула і навіть не сварилася з фабрикою – просто забула про светри і втілила свою ідею на тканині. Льон в Україні дуже хорошої якості, а для вишивки український дизайнер використовує високоякісні нитки з Німеччини – ось формула успіху Віти. Пристрасть Віти – сімдесяті: на них припало її дитинство. Мама Кін була модницею:
Я СТОЯЛА В ШКОЛІ І СПОДІВАЛАСЯ, ЩО ВОНА ПРИЙДЕ, ПОКИ ДІТИ ЩЕ НЕ РОЗІЙШЛИСЯ, ЩОБ ВСІ ПОБАЧИЛИ, ЯКА ВОНА КРУТА. Я ПАМ’ЯТАЮ СТИЛЬ СІМДЕСЯТИХ, ВІН БУВ ДІЙСНО ПРИГОЛОМШЛИВИМ І ДУЖЕ ДОБРОЗИЧЛИВИМ, – ЗГАДУЄ ДІВЧИНА.
Свої роботи дизайнер продає через Instagram. Сторінки в соціальній мережі їй вистачило, щоб відчути, що таке успіх. Зараз же клієнткам доводиться чекати по кілька тижнів на бажану вишиванку, яка до того ж коштує більше тисячі фунтів. Незважаючи на цю популярність, дизайнер заявляє, що не має амбіцій створювати модну імперію, названу своїм ім’ям. Їй цілком комфортно творити в нинішніх умовах, а все, що потрібно – тільки час для створення нових зразків одягу.
ВСЕ, ЧОГО Я ХОЧУ РОБИТИ – ЦЕ ЛЕЖАТИ НА ПЛЯЖІ СОНЯЧНИМ ДНЕМ, ПРИДУМУВАТИ НОВІ МОДЕЛІ ВИШИВАНОК ТА ПРОДАВАТИ ЇХ В INSTAGRAM. МОЇ УМОВИ: 100% ПЕРЕДОПЛАТА, 21 ДЕНЬ ОЧІКУВАННЯ, ОПЛАТА ДОСТАВКИ І ТІЛЬКИ ДВА РОЗМІРИ НА ВИБІР, – РОЗПОВІЛА КІН.