«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

5 продуктів, які не можна їсти перед сном

Вечеря має бути найлегшим прийманням їжі, це потрібно, щоб не перевантажувати травну систему і прокинутися бадьорим і відпочилим.

Продукти, що містять цукор (шоколад, зефір, печиво тощо). Такі продукти шкодять не тільки вашому здоров'ю, різко піднімаючи рівень цукру та інсуліну в крові, який увечері абсолютно не потрібен для організму людини. Він ще й шкодить вашій фігурі. Вся річ у тому, що всі невитрачені прості вуглеводи відкладаються в жировий запас (стегна, живіт)

Тверді сири. Тому, що сири містять в собі велику кількість жирів, вживання їх на ніч буде важким для роботи шлунково-кишкового тракту. Крім цього вживання сирів на ніч накладає ще й додаткове навантаження на печінку, бо для того, що б жири в організмі емульгувалися (змішалися з водою) і, відповідно відбувався їх гідроліз, тобто розщеплення жирів, необхідне відділення жовчі. Саме вона і виступає в якості емульгатора жирів з водою. Тому, замість того, щоб вночі направити всі сили на відновлення і регенерацію, йому доведеться півночі перетравлювати жири. Крім того, в сирах ще міститься така речовина як тирамін. Він є судинозвужувальним, підвищує кров'яний тиск, впливаючи при цьому на процеси збудження і гальмування в нервовій системі. Тому після вживання сирів на ніч організм навряд чи зможе повноцінно відпочивати. 

М'ясні продукти, такі як яловичина і свинина. Для перетравлення даного виду м'яса організму необхідно мінімум три-чотири години, тому якщо це м'ясо включене в ваш раціон, то його необхідно вживати за 5-6 годин до сну. На ніч краще віддати перевагу м'ясу птиці, риби, морепродуктам.

Соєвий соус. У зв'язку з тим, що в даному продукті міститься багато солі, нічна спрага і ранкові набряки будуть неминучими — вся вода затримається в організмі.

Червоне вино, зелений чай, каву та інші тонізуючі напої. Вино, втім, як і інші алкогольні напої, є тонізуючим продуктом, тому навіть попри те, що, може, ви і добре заснете, процес перезбудження все одно буде присутній. Через це сон не буде спокійним і повноцінним, а це означає, що організм не отримає належного ефекту відновлення.

Пише ukr.mediа

Все буде Україна