«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Полунично-сметанкове желе – надзвичайний рецепт

Інгредієнти для сметанкового прошарку:

сметана (у мене 20%) – 650 г
желатин – 1 ст. л.
молоко – 100 мл
цукор – 100 г
ванільний цукор – 1 ст. л.

Інгредієнти для полуничного прошарку:

цукор – 40 г
полуниця – 350 г
желатин – 1 ст. л.
кип’ячена вода – 100 мл

Приготування:

Желатин, який будемо використовувати для полуничного желе, залити холодною кип’яченою водою. Желатин для сметанкового желе – холодним молоком. Залишити на 15-20 хв., щоб желатин розбух. Помиту і очищену від плодоніжок полуницю разом з цукром подрібнити блендером до пюреподібного стану. Сметану з цукром та ванільним цукром ретельно збити міксером.

Залитий водою желатин розігріти на водяній бані до повного розчинення грудочок і додати його до полуничного пюре. Все ретельно перемішати ложкою. За бажанням, 2-3 ст. л. полуничного желе відкласти для декору. Желатин залитий молоком також розігріти на водяній бані до розчинення грудочок, додати до сметани і збити міксером.

Сметанкове желе розділити на дві частини. До однієї частини, за бажанням, можна додати 3-4 ст. ложки полуничної суміші, щоб сметана набула блідо-рожевого кольору. Потім у склянки чи інший десертний посуд почергово викласти желе. Спочатку розлити сметанкове блідо-рожеве желе і на 15 хв. помістити в морозильну камеру.

Далі акуратно розлити полуничне желе і знову на 15 хв. помістити в морозильну камеру. Останнім шаром викласти сметанкове желе, що залишилось. Для прикраси можна використати тертий темний шоколад, порізану полуницю.

Також зверху можна викласти трошки полуничного желе, що відклали для декору, і паличкою намалювати візерунки. Після цього десерт помістити в холодильник, через 1 год. можна подавати до столу. Полунично-сметанкове желе готове.

За матеріалами

Все буде Україна