«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Вже 10 років мариную помідори без cтepилiзації! Дyже смачні та свіжі! Наче з грядки зірвані! Нaйкpaщий рецепт, перевірений часом!

Цей спосіб приготування маринованих помідор простий і зручний, тому що готуються без стepилізації. Мариновані помідори виходять дуже смачні, важко відірватися від банки.

Мариновані помідори без стepилізації

Джерело

Інгредієнти (на одну 3-літрову банку): 2 кг помідорів, близько 1,2 л води, прянощі: гілочка селери, 3 лаврові листочки, 5 горошин чорного перцю, 3 зубці часнику, листя хрону, кріп, 1 ст. ложка з чубком або 2 ст. ложки без чубка солі, 2 ст. ложки без чубка цукру, 1 ст. ложка оцтової есенції, для прикрашання можна покласти трохи цибулі кільцями, смужки болгарського перцю (зеленого) і моркви.

Помідори для маринування треба брати стиглі і тверді.

Добре помити помідори під проточною холодною водою. В чисті простepилізовані банки покласти на дно підготовлені спеції: перець горошок, селера, часник, кріп.

Укласти помідори зверху на прянощі, чергуючи їх зі свіжими овочами. Залити вміст банок крутим окропом, прикрити кришками і вистояти 15-20 хвилин. Щоб помідори залишилися ціленькими та не потріскалися від окропу, потрібно перед тим, як скласти їх у банку, нaкoлoти кожен помідор зубочисткою в будь-якому місці.

Тепер зливаємо воду з банок в каструлю і готуємо маринад. Кладемо 2 ст. ложки без верху цукру і 1 ст. ложку кам’яної солі з верхом. Або якщо взяти 2 ст. ложки цукру і 1 ст. ложки солі без верху, виходить теж саме. Помідори виходять дуже смачні. Хто любить по-солодше, тоді покладіть 3-4 ст. ложки цукру.

Довести маринад до кипіння, в кожну банку налити по одній столовій ложки есенції і залити киплячим маринадом. Закрутити кришками, укутати в ковдру, кришками вниз, і залишити до повного охолодження.

Смачного!

Все буде Україна