12 помилок, про які ви будете шкодувати через роки
1. Намагаєтеся врятувати безнадійні відносини
Неважливо, з якої причини ви намагаєтеся зберегти відносини, що розвалюються: турбуєтеся про чужу думку, про дітей, не хочете втрачати перше кοхання або думаєте, що більше вас ніхто не полюбить. Важливо, що ви добровільно позбавляєте себе шансу знайти людину, з якою будете щасливі.
2. Не відпускаєте тих, хто вже пішов
Сумувати за розірваними любовними або дружніми відносинами нормально, але це почуття не повинно підпорядковувати собі все ваше життя. У світі проживає близько 7,5 мільярда осіб, серед них напевно знайдеться той, хто допоможе вам тішитися. Хоча це зовсім не означає, що відпускати тих, хто покинув вас, потрібно тільки заради нових відносин. Зробити це варто перш за все заради себе самого, щоб тягар минулого не заважав бадьоро йти в майбутнє.
3. Тримаєтеся за нецікаву роботу
На роботу з урахуванням обідньої перерви і дороги ви витрачаєте третину тижня, і це дуже великий проміжок часу, щоб терпіти не улюблене заняття. Звичайно, обставини бувають різні і не так просто піти з добре оплачуваної, але ненависної позиції на стартову посаду мрії. Але ви напевне пошкодуєте, якщо хоча б не спробуєте зрозуміти, чим дійсно хочете займатися.
4. Занадто багато працюєте
Навіть улюблена робота – все одно робота, і життя не повинне зациклюватися на ній. Озираючись назад через роки, навряд чи ви пошкодуєте, що занадто мало часу провели в офісі. Зате ви можете виявити, що діти виросли без вас, друзі більше не дзвонять, бо вам вічно ніколи, та й інтересів у вас більше ніяких не залишилося.
5. Намагаєтеся відповідати чужим очікуванням
Ви поступили на юридичний, тому що ваша мама вважала професію адвоката прибутковою. Пофарбували волосся в рожевий колір, тому що у вашій тусовці це було модно. Створили сім’ю, тому що «в вашому віці вже пора». Поки ви намагаєтеся відповідати чужим очікуванням, у вас залишається все менше часу, щоб жити своїм життям. Можна, звичайно, дочекатися кризи середнього віку і відірватися по повній, але це не поверне вам втрачених років і втрачених можливостей.
6. Не ризикуєте
Ризик буває різним, і навряд чи ви пошкодуєте, що не перебігали жваву трасу на червоний сигнал світлофора або не сиділи на стадіоні в секторі вболівальників команди противника. Зате ви будете мучити себе питаннями, що було б, якби ви зважилися зізнатися в кοханні шкільному захопленню, відгукнутися на круту вакансію у великій фірмі, відправитися в авантюрну подорож.
7. Приділяєте мало уваги здоров’ю
В молодості здається, що завжди будеш струнким, бадьорим і здоровим, але організм досить рано дає зрозуміти, що це не так. Тому не варто нехтувати рекомендаціями медиків: здорове харчування, фізична активність, використання сонцезахисних кремів допоможуть запобігти багатьом захвоpюванням, а профілактичні медогляди – виявити їх на ранніх стадіях і знешкодити.
8. Не хочете вчитися новому
З віком людина гірше вчиться новому, тому з кожним роком доведеться витрачати більше часу і сил на освоєння нових навичок. До того ж буде залишатися все менше часу, щоб їх застосувати.
9. Упускаєте шанс сходити на концерт кумира дитинства
Коли ви ходили пішки під стіл і слухали улюблені пісні на касетах, виконавець був уже дорослим, і всі ці роки він не молодшав. Тому варто сходити на концерт улюбленої групи, поки вона ще може виступати у повному складі.
10. Не вельми задоволені своєю зовнішністю
Швидше за все, вже зараз, дивлячись на фотографії десятирічної давності, ви не розумієте, чому так старанно намагалися схуднути або накачатися, мріяли зменшити ніс або збільшити очі. І зараз, звичайно, є за що себе посварити. Ви сильно ризикуєте не дочекатися того моменту, коли ваша зовнішність наблизиться до міфічного ідеалу, тому просто подивіться іншими очима на те, що маєте.
11. Витрачаєте занадто багато часу даремно
Уже в школі ми шкодуємо, що в дитячому садку відмовлялися спати, а в університеті – що не дуже активно навчалися в школі. З роками список втрачених можливостей буде поповнюватися, і єдиний спосіб вирватися з цього порочного кола – почати щось робити прямо зараз.
12. Не задаєте питань старшим родичам, поки вони живі
Багатьом доводиться їздити по архівах, щоб скласти генеалогічне древо, хоча достатньо було запитати про своє коріння у бабусь і дідусів, коли ті були живі. Цікаві сімейні історії, реліквії, звички і особливості визначають нас, хочемо ми цього чи ні. Цікавитися минулим слід хоча б для того, щоб не дивуватися, що в родині брюнетів народився блакитноокий блондин. Можливо, винен не сусід, а прадід.
Пише - ukrainians.today