«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

2 березня - День Федора Тирона і Маріамни Кікімори

В цей день поминали двох святих — праведну старицю Маріамну і великомученика Феодора Тирона. Через своє прізвисько на Русі простий народ, вирішив, що Феодор – тиран, який вчасно одумався і почав захищати людей. Але йому молилися, щоб знайшлися загублені люди і вкрадені речі. Також в цей день проводили обряди на пошук краденого. А жінки вимовляли замовини ввечері проти кікімори. Також день відмінно підходив для ворожінь. Для цього дівчата виходили на вулицю і якщо спочатку бачили жінку, то ворожка в цьому році вийде заміж.

Традиції на 2 березня

В честь провісниці весни – птиці вівсянки – в старовину господині пекли вівсяне печиво цього дня, їх називали овсяники.

Вівсяне печиво – класичний рецепт – готується з вівсяного та пшеничного борошна (по 400 г) з однією столовою ложкою крохмалю, склянки теплого молока і 2 ч. ложок соди, цукру (300 г) та вершкового масла (200 г).

Є ще вівсяне печиво – рецепт без масла і борошна – з вівсяних пластівців Екстра (2 склянки), двох курячих яєць, цукру (3 ч. л.) і з жменею родзинок. Ще додають за смаком ванілін і корицю. Втім, враховуючи початок Великого посту – обидва варіанти не підходять (через яйця, а в першому випадку – через молоко і масло).

Що можна, а що не можна робити в День Федора 2 березня

У народі вважають, що якщо помолитися в цей день святого Феодора Тирона про зниклих людей або речі, то незабаром вони знайдуться. Також кажуть, що 2 березня не можна дивитися на вечірнє небо, інакше побачиш падаючу зірку, що віщує важку хворобу і смерть.

Народні прикмети на 2 березня

  • Туман 2 березня – травень буде холодним
  • Якщо помолитися в цей день святому Феодору Тирону про зниклу людину або речі, то незабаром вони знайдуться
  • Якою 2 березня буде погода, таким буде і все літо.
  • Чорні купчасті хмари вранці 2 березня – буде перший дощ в березні
  • Туман висить вранці – травень буде холодним
  • Птахи повертаються 2 березня з теплих країв – чекай ранню весну
  • Вважалося, якщо незаміжня дівчина вийде в цей день на вулицю і зустріне жінку, значить, вона знайде чоловіка в цьому році.
Все буде Україна