2 лютого – Євтимій Великий, Єфімов день: традиції, обряди та заборони
2 лютого у православному світі згадують християнського святого ієромонаха Євтимія Великого. За народним календарем дата отримала назву Єфімов день, Єфимки, Юхим метельний, Юхим зимовий, інформує Ukr.Media.
Хто такий святий Євтимій?
Батьки Євтимія довгий час не могли мати дітей. Вони ревно молилися про дитину і обіцяли віддати її на служіння Господу. Близько 377 року Бог змилувався над ними, і дарував сина. Хлопчикові було три роки, коли помер батько, і мати віддала його на виховання єпископу. У міському монастирі він отримав освіту і став ченцем.
Але Євтимій хотів жити в самоті, тому вирушив у пустелю, де згодом заснував монастир. За це Господь нагородив його даром зцілення.
Обряди й традиції цього дня
Цей день на Русі вважався хорошим для весіль, молодята, які сьогодні повінчалися, щасливо проживуть все життя. Традиція була пов'язана з тим, що наближається Великий піст, під час якого забороняються сватання й одруження.
Погана прикмета: щось втратити в Єфімов день, тоді весь рік буде супроводжувати нужда і фінансові проблеми. Тож слідкуйте за своїми речами.
Щоб повністю уникнути злиднів, 2 лютого також не варто піднімати нічого втраченого іншими людьми.
Треба бути обережним у цей день і господиням під час домашніх робіт. За народним повір'ями, якщо жінка сьогодні поранить руку, значить, скоро в родині хтось тяжко захворіє.
На Юхима існує ряд заборон:
Не можна піднімати з землі дрібні монети, інакше доведеться рік в бідності прожити.
Господиням не варто перебирати крупи, це призведе до скандалів і розбіжностей у сім'ї.
Після заходу сонця не можна співати, інакше потім доведеться гірко голосити.
Якщо у вашому імені є дві однакові букви, спробуйте сьогодні приманити удачу!
Сьогоднішній день вважається святом для тих людей, у яких є дві однакові букви
Для них існує навіть спеціальний обряд на залучення удачі:
1. Прокинувшись вранці, насамперед візьміть чистий аркуш паперу і розбірливо великими літерами напишіть на ньому своє ім'я.
2. Складіть аркуш чотири рази, покладіть на підвіконня, щоб вдень на це місце потрапляло сонячне світло, і встановіть зверху склянку, доверху наповнену чистою водою.
3. Випийте воду листочок спаліть, вийдіть на вулицю і попіл розвійте за вітром.
На Русі було прийнято хрестити немовлят на восьмий день після появи на світ (а якщо воно було слабеньке, то відразу після народження). Ім'я давали за святцями (тобто вибирали імена тих святих, які шануються в цей день).
Таким чином, людина разом з ім'ям отримував своєрідний оберіг і захист на все життя у вигляді Ангела-хранителя. Тому наші предки святкували іменини набагато пишніше, ніж сам День народження.
Ім'я треба берегти, завжди твердо вимовляти, але не часто, так ви будете зміцнювати свою долю.
Імена володіють енергетикою, яка тісно переплітається з життям людини. Змінити ім'я - все одно, що поміняти свою долю.
Якщо немає особливо вагомих причин, то краще цього не робити, тому що із зміною імені людина стає як новонароджена, розриває свою ауру і позбавляється небесного покровителя.
Дуже хороший знак, якщо в іменах чоловіка і дружини збігаються одна, а ще краще кілька букв. Це говорить про гарну сумісність і міцний щасливий сімейний союз.
Ідеально, коли у подружжя однакові імена, наприклад, Валентин і Валентина, Олександр і Олександра, Валерій і Валерія.
Народні прикмети
Якщо на Єфімов день дме сильний вітер, значить літо буде сирим і дощовим.
Тепла та сонячна погода, 2 лютого віщує прихід ранньої весни.