«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

2 жовтня - память святих мучеників Трохима, Саватія і Доримедонта

Святі мученики Трохим, Саватій і Доримедонт постраждали за Христа у царювання римського імператора Проба, у третьому столітті. Одного разу в місті Антіохії відбувалося язичницьке свято, де приносили численні жертви.

У місто прибули християни Трохим і Савватій, які з гіркотою дивилися на це торжество і молилися Господу наставити язичників на шлях спасіння.

Їх схопили і привели до правителя. На допиті святі твердо сповідали свою віру і на примушення відмовитися від Христа відповіли рішучою відмовою. Під час жорстоких тортур святий Саватій помер, а святого Трофима відправили на ще більш страшні муки в місто Синнад до правителя Фрігії, відомого ката і мучителя.

Взутий у залізні чоботи з гострими цвяхами, святий Трохим три дні йшов пішки. До того ж його підганяли кінною вартою. Всі способи тортур використав майстерний мучитель, щоб зломити мужнього християнина. Страждальця кинули в темницю, де його став відвідувати таємний християнин - сенатор Доримедонт.

Він доглядав за святим Трохимом: мив і перев'язував рани. Коли про це стало відомо мучителям, святого Доримедонта стали змушувати також відректися від християнства, а потім разом зі святим Трохимом кинули на поживу диким тваринам. Мученики залишилися недоторканими. Тоді їх стратили через відсікання голови мечем.

Джерело

Все буде Україна