«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

20 квітня – день Георгія Проповідника

20 квітня – день Георгія

День пам’яті преподобного Георгія, митрополита Мітіленского, що відзначається 20 квітня, присвячений ченцеві, який з юних років присвятив своє життя служінню Богу і всім людським чеснотам. Все життя преподобний Георгій був зразком цнотливості і чистоти, літописці порівнювали його життя з життям ангела. Він мав дар чудотворення, завдяки якому зціляв багато хвороб, зокрема, й ті, що вважалися невиліковними.

20 квітня – традиції, звичаї та обряди на Георгія Сповідника

Люди вірили, що 20 квітня після сну у водоймах пробуджуються русалки. Згідно з народними повір’ями, якщо з ними дружити, то в роду ніколи не буде утоплеників.

Тому жінки в цей день йшли до озер і річок, щоб віднести і залишити на березі для русалок подаруночки (вишиті рушники, білосніжні сорочки, нарядні сукні).

Правда, зустрітися з нечистою силою все одно побоювалися, тому в якості захисту в кишені клали гілочку сушеного полину або кілька часточок часнику.

Сьогодні сприятлива дата, щоб відправитися по магазинах і прикупити обновок. Також день вдалий для походу до косметолога, стоматолога, перукаря.

Ритуал від заздрості

Якщо до 20 квітня в садах вже зацвіли яблуні, проводили обряд на позбавлення від заздрісників. Квітучу яблуневу гілочку треба акуратно зрізати, легенько побити себе по плечах і виголосити при цьому замовний текст:

«Як ця красуня-яблуня зараз цвіте і пахне, так вона мене від злих і заздрісних очей оберігає. Ніякого зла мені ніхто не зробить, ні словом, ні ділом не зашкодить. Амінь».

Тепер гілочку потрібно закопати поряд з яблунею, з якої її зрізали.

Народні прикмети на 20 квітня

  • Якщо йде дощ, вродить калина.
  • Морозно і сонячно в цей день – буде хороший урожай хлібів.
  • Якщо на небі багато зірок, то в лісі буде багато ягід і грибів. Яка погода цього дня, така буде і 20 вересня.
  • У цей день не можна з вікна визирати – біду накличеш.
Все буде Україна