«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

23 серпня – День Лаврентія

У церкві 23 серпня вшановують пам’ять святого Лаврентія, якому часто моляться про захист від хвороб і пристріту. Також вважається, що він допомагає вилікувати хвороби очей, а тому, раніше йому молилися 23 серпня про те, щоб сліпі люди прозріли.

Відзначають 23 серпня день, присвячений Лаврентію Римському, який жив в III столітті і служив архідияконом в римській християнській громаді. Згідно з переказами, походив Лаврентій з міста Оска, яке раніше знаходилося на території сучасної Іспанії. Його вчителем був архідиякон Сикст. Після того, як Сикста призначили римським єпископом, Лаврентія висвятили в диякони. Йому було доручено стежити за майном церкви, а також піклуватися про бідних. На жаль, Лаврентій дуже постраждав під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Валеріаном. Тоді багато священиків були страчені, а християни – вигнані з міст.

Також засудили до страти Сикста, який незадовго до цього моменту встиг попрощатися з Лаврентієм і сказати, що незабаром його чекає та ж сама доля. Також він наказав своєму учневі роздати всі церковні багатства бідним. Як тільки Лаврентій зробив це, практично відразу його схопили і відправили в ув’язнення. У в’язниці Лаврентій здійснював чудеса, зокрема, зцілюючи хворих. Багатьох, завдяки цьому, Лаврентій зміг навернути у свою віру. Далі його викликали на суд, де наказали віддати державі всі церковні скарби. Лаврентій попросив відпустити його на три дні, і протягом цього часу решту роздав нужденним, а потім з’явився до імператора з натовпом жебраків і сказав: «Ось, справжні скарби храмові». Імператор дуже розлютився і наказав піддати Лаврентія тортурам.

Народні прикмети на 23 серпня

  • Дощова погода, відсутність вітру – все це віщує не дуже холодну осінь і зиму.
  • Спекотна погода 23 серпня – осінь буде теплою.
  • Дощ і тепло – прикмета до того, що риболовля буде вдалою.
Все буде Україна