«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

8 березня - Міжнародний жіночий день

8 Березня: історія свята зародилася в Америці. За однією з версій, у Нью-Йорку навесні 1857 року текстильниці вийшли з протестом на вулиці міста, вимагаючи поліпшити умови праці та збільшити рівень зарплат. А у 1908 році все в тому ж Нью-Йорку соціал-демократи вийшли на мітинг, присвячений рівноправності жінок. Вважається, що близько 15 000 жінок домагалися для себе виборчого права. І з 1909 року американськими соціалістами був оголошений Національний жіночий день, що відзначався в останню неділю лютого.

8 Березня: свято, запропоноване Кларою Цеткін.У 1910 році в Копенгагені відбулася ІІ Міжнародна соціалістична жіноча конференція, на якій Клара Цеткін запропонувала впровадити Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за свої права. Передбачалося, що цього дня жінки привертатимуть увагу громадськості до гендерних проблем.

Міжнародний жіночий день в ООН. ООН починаючи з 1975 року проводила Міжнародний жіночий день саме 8 березня. Цікаво, що у 1977 році Генасамблея ООН у своїй резолюції запропонувала іншим країнам відзначити будь-який день цього року як День боротьби за права жінок і міжнародний мир ООН. Також ООН прив’язує всі заходи, присвячені цьому дню, до 8 березня.

8 Березня в Україні. У 2017 році Український інститут національної пам’яті запропонував декомунізувати календар державних свят, до яких зарахували і 8 Березня. Таким чином, замість Міжнародного жіночого дня було запропоновано встановити 9 березня Шевченківський день. Також, як альтернатива 8 Березня, виступає і День сім’ї. Але 2018 року 8 Березня все ще залишається державним святом та вихідним днем.

Все буде Україна