«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Бережіться вовків: українців попередили про нашестя

Хижаки можуть почати шукати собі харчі поруч з оселями людей

Популяція вовків, яка за останній час збільшилася майже вдвічі, стала реальною загрозою для жителів Київщини. Про це повідомили в державному лісгосппідприємстві "Київоблагроліс", запевняючи, що хижаки можуть почати шукати собі харчі поруч з оселями людей.

"У Київській області майже в два рази збільшилася популяція вовків. Цих хижих тварин вже помітили в районах області, де їх раніше не було, зокрема, в лісах Іванківщини. Навесні в Оливі було зафіксовано збільшення звернень мешканців щодо нападів вовків на домашніх тварин", – йдеться в повідомленні.

І якщо протягом останніх 20 років в області відстрілювали щорічно в середньому 10-15 вовків, то в мисливському сезоні 2016-2017 років їх залишилось 35 особин. Серед найпоширеніших причин зростання популяції вовків називають такі: зростання кількості копитних тварин, пожежі в Чорнобильській зоні відчуження, які могли спровокувати міграцію хижаків, і малосніжні зими, завдяки яким тварин було складно відстежувати.

При цьому стверджується, що в Україні спостерігається абсолютна протилежна ситуація з вовками. При цьому вовк – типова тварина для Київської області, Полісся і всієї України. Популяція вовка завжди була і в Білорусі, Російській Федерації та Прибалтиці.

"Тут завжди водились вовки. Популяція досить стабільна, у вовків досить консервативні сімейні ділянки. Якихось різких амплітудних підвищень тут не буває", – відзначають експерти.

Загроза ж від вовків може бути реальною для собак і домашніх тварин. Але уникнути нападу допоможуть звичайні правила безпеки і обережність. Наприклад, не відпускати тварин в ліс на самовигул або не залишати корову або коня без нагляду на пасовищі, використовувати огорожі.

Ще одна загроза – це сказ. Але, за словами експертів, це захворювання зустрічається у лисиць, єнотовидних собак, кішок і кажанів.

Джерело

Все буде Україна