Четвергова сіль – найсильніший оберіг від усіх бід. Її готують раз на рік Не пропустіть цей особливий час
Як зробити четверговий сіль
Приготування четвергової солі – особливий ритуал, і він не забороняється церквою. Приготувати її можна різними способами.
1. У Чистий четвер сіль крупного помелу насипають на розпечену сковороду, постійно помішуючи, щоб вона рівномірно запеклася і не згоріла. Під час приготування наші предки уважно стежили за сіллю: якщо вона сильно тріщала або чаділа, то в будинку на комусь є поpча, яку важливо зняти.
2. Сіль можна приготувати з використанням хліба і зцідженій квасній гущі. Всі складові в рівних частках поміщають в казанок, який ставиться в піч. У сучасному світі для цього підуть духові шафи. Сіль готова, коли придбає чорний колір. Її дістають і остуджують, а потім дрібно перемелюють.
3. Ще один спосіб – з використанням невеликого тканинного полотна з натурального матеріалу. У нього загортають сіль і поміщають в піч, щоб гарненько прожарити.
До приготування четвергової солі можна приступати в поганому настрої і з поганими помислами, тому починати справу варто з молитви, очищаючи розум від негативу. Готову сіль поміщають в баночки або полотняні мішечки і прибирають в затишне місце.
Як використовувати четвергову сіль
Приготовану сіль відносять до церкви, де під час служби її освячують. Після цього, за повір’ями, вона стає цілющою. Використовують сіль у міру необхідності протягом всього року. Експерти радять кожному приготувати таку сіль, щоб мати під рукою сильний засіб, здатний допомогти в нелегкій ситуації.
Крупиці солі в колишні часи клали немовлятам в колиску, щоб їм не могли наврочити або нашкодити іншим способом.
Дітей, які плакали і хворіли лікували за її допомогою, додаючи сіль в їжу або кладучи маленьку крихту під язик.
Четвергову сіль обов’язково ставили в центр столу, щоб в будинку завжди був достаток.
Подорожуючим в далекі краї щіпку четвергової солі клали в мішечок і приколювали до одягу, щоб шлях був добрим, а дорога додому – швидкою.
Сіль додавали у воду для вмивання, щоб зберегти надовго красу і молодість.
Під час сімейних скандалів жінки клали в ліжко мішечок з сіллю, щоб у родині настав лад.
Для благополуччя сіль розсипали в місцях, де зберігаються продукти. У колишні часи крупиці солі залишали в коморах з зерном.
Сіль розводили в питво для худоби, якщо вона захворіла.
Обереги з використанням солі вішали біля вхідних дверей, щоб ніяке зло не могло проникнути в житло.
Пише - osoblyva.com