«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Другий Святий вечір: щo обовязкoво мaє бути на вашому столі

18 січня українці відзначають Водохресний вечір, який передує святу Хрещення Господнього. В переддень Хрещення віруючі люди дотримуються суворого посту, а деякі і зовсім утримуються від вживання їжі до сходження першої зірки.

 Вечеря в другий Святий вечір має бути пісною. Ми розкажемо про обов’язкові страви для вечері в Водохресний вечір. Джерело

Звичаї приготування страв на Водохресний вечір різняться в залежності від регіонів України. Наприклад, в одних регіонах країни 18 січня господині готують 12 пісних страв, як і на перший Святий вечір, а в інших існує думка, що на столі обов’язково має бути непарна кількість страв, як правило, 7 або 9.

Проте обов’язкові до приготування страви залишаються незмінними по всій країні. Насправді, не так важливо, скільки страв на столі, головне, щоб вони всі були пісні, а в центрі столу стояла кутя.

Кутя

На другий Святий вечір готують знову “голодну”, тобто пісну кутю. Вона є основним блюдом Водохресного вечора. Пісну кутю готують у другий Святий вечір частіше з рису, а такі інгредієнти як мак, мед, волоські горіхи і родзинки залишаються незмінними. Якщо у Святий вечір перед Різдвом трапезу починають з куті, то в Водохресний вечір її потрібно почати зі склянки святої води. Після води можна братися і за кутю.

Вареники

Вареники готують у другий Святий вечір за таким же рецептом, як і перед Різдвом. Начинки для вареників можна вибрати самі різні: з капустою, картоплею або горохом. А якщо хочеться приготувати і солодкі вареники – з вишнею, смородиною і різними замороженими ягодами, які взимку можна купити у супермаркетах.

Борщ

Незважаючи на те, що в Україні всі господині звикли варити борщ на м’ясному бульйоні, в Святий вечір варять його на воді, без додавання м’ясних інгредієнтів. У багатьох такий борщ виходить не гірше, ніж м’ясний.

Риба

Рибу часто готують господині і у другий Святий вечір. В основному, при приготуванні рибу запікають, щоб не смажити на пательні в олії.

Узвар

Традиційним напоєм Святого вечора є узвар. Складається він із сухих яблук, груш, чорносливу та кураги. Приготувати узвар дуже легко: добре помиті інгредієнти залити водою, довести до кипіння і додати цукру за смаком. Однак узвару потрібно 12 годин після кипіння, щоб настоятися, тому варити його варто заздалегідь.

Все буде Україна