«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Дуда нагадав ООН про українську ядерну зброю

Президент Польщі Дуда, виступаючи в середу на засіданні Ради безпеки ООН, заявив, що організація допустила порушення Будапештського меморандуму, згідно з яким Росія, США і Великобританія гарантували Україні територіальну цілісність після приєднання Києва до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

18:00:00“Для того щоб міжнародне співтовариство поважали, дуже важливо дотримуватися зобов’язань та обов’язків, які ми взяли на себе. З сумом хотів би звернути увагу на події в сфері безпеки в нашому регіоні – Центральній та Східній Європі. Тільки в останні кілька років ми стали свідками явного порушення Будапештського меморандуму, який гарантував територіальну цілісність України в обмін на мирний і добровільне ядерне роззброєння “, – сказав лідер Польщі.

“В рівній мірі нас турбує розміщення ракетних установок подвійного призначення поблизу наших кордонів. Все це призводить до значного погіршення безпеки в регіоні”, – додав він. Будапештський меморандум – декларація про наміри, підписана Росією, Сполученими Штатами, Великобританією і Україною в 1994 році, згідно з якою країни обіцяли Україні захист суверенітет і територіальну цілісность в обмін на відмову від ядерної зброї.

Джерело

Все буде Україна