«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Двопалатний парламент вже працює в Україні! «Це діра в праві»!

Двопалатний парламент в Україні вже фактично існує Про це в відео-інтерв’ю Politeka заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

За його словами, ідея Володимира Зеленського зробити український парламент двопалатним не лише не нова, а й по суті вже втілена. Так як в Україні на разі діє змішана система – половина депутатів Верховної Ради мажоритарники, інша половина – так звані закриті списки.

«От мажоритарники в парламенті як раз і відіграють ту роль так званої другої палати, де є представники регіонів. А списочники відіграють роль загальнонаціональної ідеї», – говорить Чаплига.

верховная рада

Також експерт прокоментував ситуацію з розглядом в КСУ указу Зеленського про розпуск Ради. Головною проблемою тут постає той факт, що юридично встановити розпад коаліції згідно українського законодавства просто неможливо.

«Це дірка в праві. Хтось скаже, що нехай Конституційний суд заповнить цю дірку в праві. Але Конституційний суд не є джерелом права, він лише констатує. Це справа парламенту, це повинен зробити парламент», – вважає Чаплига.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в Адміністрації президента розглянуть варіант введення двопалатного парламенту в Україні. Про це розповів представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук. За його словами, головна проблема Верховної Ради – змішана система виборів, яка себе не виправдала, і саме двопалатний парламент може цю проблему вирішити.

стефанчук

Стефанчук наводить дані референдуму в 2000 році, коли ідею двопалатного парламенту підтримали 82,9% українців:

«Це один з можливих варіантів, який ми будемо розглядати. Ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену в 2000 році».

Сучасна концепція двопалатного парламенту передбачає існування нижньої палати, яка складається з депутатів, що представляють інтереси всієї держави, та верхньої палати, до якої входять депутати від певної адміністративно-територіальної одиниці. При цьому для ухвалення законопроекту необхідна згода як верхньої, так і нижньої палати.

Джерело

Все буде Україна