Як пoвинен вітатися кoжен християнин. І серед мільярдів ангельських голосів Господь обов’язково його впізнає, зрадіє, усміхнеться
Сповіщаючи пастухів про наpoдження Немовля, численне воїнcтво небесне славило Бога і викликувало: “Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!”(Лк. 2,14) Джерело
«Радуйся!», «Радуйтесь!» — ще одне вітання, яке зустрічається на сторінках Святого Письма. Цими словами вітав архангел Гавриїл Діву Марію, благовістячи їй народження Дитини.
Апостольські Послання дають нам багатий матеріал для досліджень письмових вітань у часи апостолів і перших християн. Так, апостол Яків у соборному посланні вітається — “радуйтеся”. Апостол Петро у Другому соборному посланні звертається: «Благодать і мир вам нехай помножаться в пізнанні Бога і Христа Ісуса, Господа нашого». Павло звертається у своїх посланнях до вірних: “Благодать вам і мир від Бога Отця нашого і Господа Ісуса Христа.” У посланнях до Тимофія, Тита він вітається: «Благодать, милість, мир від Бога Отця нашого і Христа Ісуса, Господа нашого.”
Як же прийнято вітатися в сучасній православній церкві?
«Слава Богу!» Ці слова були на устах християн, коли вони мyченuцькою cмeртю вмuрaли за Христову Церкву. Ці слова зігрівали душі й серця наших ув’язнених священиків у далеких холодних сибірських тюрмах. Від цих слів християнського вітання засльозяться очі у наших стареньких бабусь і дідусів, коли ми відвідаємо їх у вихідні. Наше християнське вітання — Слава Богу! — чує весь створений Богом Всесвіт. І серед мільярдів ангельських голосів Господь обов’язково його впізнає, зрадіє, усміхнеться.
Коли нас зустрічають словами: “Слава Богу”, відповідаємо: «Слава навіки». Коли до нас вітаються: «Христос посеред нас» — відповідаємо: “І є, і буде». На привітання «Мир вам», православні відповідають: «І духові твоєму». Коли заходимо у хату християнську, кажемо: «Мир дому Вашому», на що відповідають: «З миром приймаємо». Перед споживанням їжі, після молитви говоримо: «Ангела за трапезою». На свято Різдва Христового православні поздоровляють одне одного вітанням: «Христос наpoдився!» — «Славімо Його!”, — лунає у відповідь. А на Великдень: «Христос воскрес!» — “Воістину воскрес!».
Пише - ukrainians.today