«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ірма Вітовська: Мова, що століттями репресована, заборонена, принижена. Мова, яку висміювали, калічили. Мова, якої цурались…

Актриса Ірма Вітовська розповіла який важливий закон “Про мову”. “Мова, що століттями репресована, заборонена,принижена. Мова, яку гвалтували, висміювали, калічили.

Мова, якої цурались, стидались та відмежувались… Мова, яку я відкрила в 20 років і навічно закохалась та розчинилась в співчутті та почутті справедливої боротьби за її права, за її повернення.  Стільки життів,стільки поколінь з 1656 року гонінь на мову, поклали життя, енергію та стали жертвами цькувань на себе..

ПОПРИ ВСЕ, Я З ТОБОЮ МОЯ ПТИШАНА ДРЕВНЯ ТА ЮНА ! МОЯ НЕЗЛАМНА МОВА.”

Нагадаємо, Верховна Рада України проголосувала за законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів. Проти проголосували 38 депутатів, 25 не голосували, 7 утримались від голосування.

Так, Верховна Рада на пленарному засіданні 25 квітня встигла завершити розгляд поправок до цього законопроекту і проголосувати за нього.

Зазначимо, що на голосування у Раду, аби підтримати депутатів, прибули екс-президент Віктор Ющенко і почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Депутати зустріли Філарета стоячи.

Зазначимо, що парламент розпочав розгляд документа 28 лютого. За цей час депутати схвалили або відхилили 2065 поправок із 2082.

Ірма Вітовська-Ванца

Все буде Україна