«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Хлопець похапцем з'їв сендвіч і мало не загинув

У крові хлопця виявилися сліди інфекції, але лікарі не могли зрозуміти, звідки вона там опинилася

Спортсмен з США їздив країною разом зі своєю командою, але виступи довелося припинити через нездужання, що раптово виникло. Хлопець, як пише New England Journal of Medicine, відчув біль у нижній частині живота, у нього піднялася температура, його почало нудити, з'явилася діарея. Він відразу ж звернувся до лікарні, де лікарі зробили йому аналізи, рентген, але нічого не виявили.

Загалом спортсмен провів у лікарні п'ять годин, але потім його відпустили, не знайшовши причини нездужання. Хлопець повернувся в готель, і симптоми невідомої хвороби поступово зійшли нанівець. Він продовжив тур, але через два тижні, коли команда була вже в іншому місті, знову відчув себе погано: температура піднялася до 39 і знову болів живіт.

Спортсмен знову викликав швидку, і лікарі знову не зрозуміли, що з ним відбувається. Вони вирішили зробити йому МРТ, але й він не показав нічого незвичайного. Хлопця відправили додому, в Бостон. Коли його оглядали місцеві лікарі, стан спортсмена сильно погіршився: у нього було марення через високу температуру, задишка, частий пульс. У крові виявилися сліди інфекції, але лікарі не могли зрозуміти, звідки вона там взялася.

Наступного дня спортсмену зробили колоноскопію під повним наркозом і тоді ж виявили причину хвороби – зубочистку, яка пройшла шлях від рота хлопця до його кишечника, де проткнула його стінку і артерію поруч. Так в кров і почали потрапляти бактерії.

Здавалося б, на цьому історія хлопця мала щасливо закінчитися, але ні. Щойно лікарі витягли зубочистку, у нього почалася сильна артеріальна кровотеча. Настільки сильна, що лікарям довелося взяти маленьку частину вени з його ноги, щоб залатати дірку, що утворилася в артерії у животі.

Хлопець отямився тільки через кілька днів, хоча очікував, що колоноскопія триватиме не більше пари годин. Коли лікарі сказали йому про зубочистку, він згадав, що десь трохи більше місяця тому їв бургер, в якому могла бути зубочистка, але він її не помітив, а лише пам'ятав, що дійсно подавився чимось в їжі, не надавши цьому значення .

Зараз з хлопцем вже все добре. Він повністю оговтався і знову займається спортом, але лікарі попереджають, що їсти потрібно акуратніше і звертати увагу на те, чи є в поданих вам стравах сторонні предмети. Всього, як пише New York Times, зареєстрованих випадків проковтування зубочисток налічується 136, та 10 з них були смертельними. Бувало так, що зубочистки виявлялися навіть в інших органах: печінці, підшлунковій залозі, нирках. Пише - Сьогодні

Все буде Україна