«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Хочете до туалету? Йдіть до поляків! – У пункті пропуску “Краковець” на ніч зачиняють вбиральні

Неприємна ситуація склалася днями на українсько-польському кордоні в пункті пропуску “Краковець”. Посеред ночі, коли тут сотні людей чекали в черзі, усі туалети були зачинені

“На польський кордон наш автобус приїхав близько 23.00. Перед нами було ще сім, у кожному — чоловік 60. Піти в туалет на польській митниці не могли, бо наші паспорти забрали, а ходити чужою територією без документів не можна. Тож вирішила, що в туалет піду вже на українському боці, — розповідає Ольга, яка поверталася з Польщі. — Але через чергу на наш бік ми потрапили близько п’ятої ранку. Та зайти у вбиральню так і не вдалося”.

Те, що відбувалося далі, нагадувало реаліті-шоу про способи виживання — люди бігли в туалет, а їм наввипередки поспішала прибиральниця зі словами: “Туалети закриті. Води — нема. Що я буде робити потім, якщо ви їх засц..єте?”

“У нас був шоκ. Чому нема води — питали митників, начальника зміни. Ніхто нічого нібито не знав. Казали, що треба було піти до поляків у туалет. А ще радили: неподалік є заправка — просіться там. Люди зціплювали зуби й терпіли. А в автобусі були й вагітні жінки. Уявіть, як їм дісталося! — обурюється жінка. — У Польщі взагалі розставили біотуалети при трасі біля кордону. Бо думають про людей. А в нас? Яка там Європа! Для таких випадків мають бути запасні баки з водою, якісь резервуари. Митниця має мільйони доходу, ми сплачуємо податки, мито — і навіть до туалету не можемо піти? Знущання! Чи, може, там у туалеті хтось якраз хабарі брав, тому й зачинили?” Хоч, як розповідають люди, такі проблеми у Краковці — стабільні.

“Років п’ять тому я поверталася автобусом з Берліна, — згадує пані Надія Костюк. — В’їхали ми в рідну Україну опівночі. Кинулися в туалет — а він на замку. “Куди ж піти?” — запитали. Нам пояснили, що й на заправці не вдасться, бо, мовляв, з водопостачанням усі тут мають проблеми через погану роботу місцевого водозабору…”

Як ми з’ясували, вода в пукт пропуску “Краковець” надходить із свердловини, що на території Свидницької сільради. Як пояснюють працівники, які обслуговують станцію водозабору, воду на митницю подають електронасосами, і вони можуть не працювати, коли зникає струм. Однак, запевняють, жодних звернень від кордону до станції щодо неналежного постачання води їм ніколи не надходило… Тим часом, аби пояснити, чому в пункті пропуску “Краковець” частенько зачинені туалети, Львівській митниці знадобився офіційний запит. І поки там з’ясовують, як пояснити цю проблему, туристи-іноземці уже склали своє уявлення прод сервіс в Україні. Адже тоді в автобусі їхала американка, турок і поляки.

Джерело

Все буде Україна