«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Київський чи Московський патріархат: яку церкву обрали українці

Результати вас здивують

Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова нещодавно влаштував соціологічне опитування, аби дізнатися ставлення суспільства до релігії.

Результати опитування за регіонами

За його результатами, близько третини громадян (28,7%) відносять себе до Української православної церкви Київського патріархату, і лише 12,8% - до УПЦ Московського патріархату. "Просто православними" назвали себе 23,4% респондентів, ще 1,9% - не знають, ще 0,3% опитаних відносять себе до Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

В центрі країни вірян виявилося найбільше (37,9%) УПЦ МП - на сході, - 18,4%. При цьому, серед тих, хто вважає себе православним, прихильниками УПЦ КП себе назвали 42,6%, УПЦ МП - 19,1%, "просто православним" - 34,8%, 2,9% - не визначились, ще 0,3% опитаних віднесли себе до УАПЦ.

Згуртуватися навколо УПЦ КП виявили бажання 26,9% опитаних, а ще 23,4% хочуть об'єднання православних в єдину церкву, яка буде домагатися незалежності. Щонайменше 9,2% висловили думку, що УПЦ повинна залишатися невід'ємною частиною Російської православної церкви, 22,7% -відповіли, що їм все одно, а 14,3% не змогли відповісти.

Єдина помісна церква

Нещодавно президент України Петро Порошенко запевнив: держава не буде втручатися у діяльність єдиної помісної церкви в Україні:

"Ми аж ніяк не втручаємося у церковні справи. І нова церква аж ніяк не буде державною церквою. Це я окремо наголошує і стверджую. І ніхто з боку світських лідерів, чи керівників держави не буде вказувати, як хреститися і до якого храму ходити, в який спосіб мають відбуватися церковні процедури, хто є більш канонічною церквою, хто є менш канонічною церквою. Але є православна традиція – на території держави має бути одна церква. У нас на сьогоднішній день є мінімум три і це надзвичайно шкідливо для держави", - підкреслив глава держави.

Як відомо, 17 квітня Порошенко також звернувся із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні до Вселенського патріарха, а день потому - офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Все буде Україна