«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

"Межигіря" Януковича передали в управління державі

Суд передав в управління Нацагентству з розшуку активів арештовану резиденцію "Межигір’я", де проживав екс-президент Віктор Янукович.

Про це йдеться в рішенні Печерського районного суду м. Києва від 29 травня, оприлюдненому 5 липня. В АРМА "Українській правді" підтвердили, що зазначеною ухвалою майно було передано їм в управління. Це об’єкт "Центр відпочинку та здоров’я", розташований по вул. Івана Франка, 19, житловий будинок №18 по тій самій вулиці, будинок 123-а по вул Межигірській у селі Нові Петрівці.

Також в АРМА передали земельну ділянку площею 1,7688 га, розташовану поза межами села, ще один будинок площею 619,6 кв.м, квартиру площею 239,40 кв.м та два гаражі. Крім того, Агентство управлятиме 100% статутного капіталу власника резиденції ТОВ "Танталіт". В рішенні зазначено, що він складає 146 629 340 гривень.

Як відомо, Нацагентство реалізує активи, заарештовані у кримінальному провадженні, з метою збереження чи збільшення їхньої економічної вартості. Для цього АРМА проводить аукціон, на якому обирає компанію-управителя.

У разі скасування арешту майно повертають власнику. ГПУ з 2014 року розслідує ймовірне заволодіння держмайном – комплексом будівель будинку відпочинку "Межигір’я". У рамках кримінального провадження підозраповідомлена, зокрема, екс-президенту Віктору Януковичу.

Майно резиденції "Межигір’я" було заарештоване в липні 2015 року. Крім того, в 2017 році земельні ділянки "Межигір'я" передали державі. Суд тоді визнав недійсними договори, за якими урядова резиденція вибула у 2007 році з державної власності.

1 грудня керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що крапку у поверненні "Межигір'я" державі має поставити Агентство з пошуку активів та управління арештованим майном.

Саме Агентство в кінці 2017 року заявляло, що не може прийняти "Межигір'я" у державну власність, бо не отримувало відповідних документів від суду і Генпрокуратури. 

Однак в січні 2018 року в прокуратурі заявили, що передали в АРМА документипро рухоме майно резиденції.

Джерело

Все буде Україна