Ми їмо це щодня: українців попередили про масові підробки
З підроблених продуктів харчування в Україні - кожен другий, який ми зустрічаємо на магазинних полицях. Тобто те, що написано на його упаковці, і те, що насправді є в складі продукту, - дві великі різниці.
Про це розповів генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в ефірі українського каналу.
Він зазначив, що в минулому році в Україні був період, коли почали масово фіксувати випадки зараження ботулізмом. За словами експерта, до сих пір не вдалося встановити, хто з виробників і продавців продукту, яким отруїлися люди, поніс покарання.
"Ми і не будемо цього знати. Адже перевірити магазин, який продавав рибу, від якої померли люди, і виробника, який її виготовляв, неможливо. Щоб отримати дозвіл на перевірку магазину від Кабміну, треба 45 днів, виробника - ще 45 днів. І в результаті, якщо ви туди прийдете, над вами просто посміються і скажуть, що ніякої риби вони не виробляють", - підкреслив Дорошенко.
Він також розповів, що відтепер в Україні діють принципи європейського законодавства, а це значить, що державні контролюючі органи звертають увагу не на якість продукту, а на його безпеку для споживання.
"Але найцікавішим тут є те, що кожен другий продукт в Україні є контрафактним. А це означає, що те, що насправді є в складі продукту і те, що написано на його упаковці - дві різні речі. Наприклад, замість масла може бути спред, в якому тільки 50% масла. Якщо говорити про булочки, то натуральні барвники та ароматизатори можуть бути замінені штучними. Тому від виробників тепер вимагатимуть вказувати на обгортках те, що вони виробляють", - розповів Дорошенко.
Він також додав, що в Україні є і такі виробники, які виготовляють повністю контрафактні продукти, але вплинути на цих виробників фактично неможливо.
"І заручниками в цій ситуації стаємо ми як покупці продукції цього виробника", - підкреслив експерт.