«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Монетизація соцвиплат: що зміниться і чого чекати українцям

У Мінсоцполітики розповіли про порядок монетизації пільг на оплату комуналки з 1 жовтня.

Міністерство соціальної політики України роз'яснило українцям порядок монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг з 1 жовтня 2019 року, інформує Ukr.Media.

Як повідомили в прес-службі Мінсоцполітики, згідно з прийнятим рішенням, буде функціонувати паралельно дві системи надання пільг у грошовій формі — готівкова і безготівкова. Пільги в безготівковій формі будуть призначатися всім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через "Ощадбанк".

Для цього АТ "Ощадбанк" буде вести персоніфікований облік пільговиків та коштів, які будуть надходити на рахунок для виплати пільг (для кожного пільговика індивідуально). Після цього "Ощадбанк" буде здійснювати переказ коштів на рахунки управляючих, об'єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ "Ощадбанк".

"Такий механізм розроблений для забезпечення максимальної зручності категорій громадян, які мають право на пільгу і не звикли витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Мова йде, насамперед, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не хочуть його міняти", — уточнюється в повідомленні.

Пільги у грошовій формі будуть призначатися всім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв в органи соціального захисту населення. Органи, у свою чергу, формуватимуть щомісяця (до 25 числа) реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі та передавати їх у Мінсоцполітики.

Міністерство, обробивши отримані реєстри, буде направляти їх в АТ "Ощадбанк" і переводити в зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

Таким чином, кошти будуть надходити на особові рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку в будь-який час. У Мінсоцполітики також додали, що впроваджуючи дані механізми, уряд намагається створити максимальну зручність для громадян та забезпечити необхідні умови для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман попередив, що в уряді збираються поступово монетизувати всі існуючі пільги для населення і головним прикладом цьому слугуватиме монетизація субсидій.

Все буде Україна