«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

''На межі абсурду'': Московський патріархат бурхливо відреагував на його "скасування" Константинополем

Українська православна церква Московського патріархату вважає, що Константинопольський патріархат не міг скасовувати документи 300-річної давності, відкриваючи дорогу для надання автокефалії УПЦ КП.

Крім того, ієрархи вважають, що зазначені папери вже втратили свою історичну актуальність. Таку думку висловив голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент в ексклюзивному коментарі для ObozTV.

"Скасовувати документи трьохсотрічної давності - це щось на межі абсурду. І більше того - документи, про які йде мова, і документи, які датуються ХVII століттям, вони абсолютно не відповідають за змістом реаліям нинішнього церковного життя в Україні. Тому що Київська митрополія XVII століття становить лише одну третину від загальної території, яку зараз займає Українська православна церква. Більше того, Київська митрополія XVII століття розташовувалася на території зовсім іншої держави. Тому такі дії Константинопольського патріархату викликають щонайменше здивування", - сказав він.

Климент також додав, що вважає дії Константинополя частиною політичної боротьби всередині України, в яку втягнули церкву.

"Те, що зараз відбувається за участю Константинопольської патріархії, - це є частиною передвиборного процесу, політичної агітації. І дуже шкода, що такі високі ієрархи, священнослужителі, які належать до Константинопольської патріархії, стають учасниками і заручниками перманентної політичної боротьби всередині України", - висловив він свою позицію.

На питання про те, як в УПЦ МП ставляться до заяв деяких політиків про те, що їй не місце в Україні, архієпископ відповів, що, незважаючи ні на що, зазначена церква продовжить своє існування.

"Канонічна церква, Українська православна, яка є у єдності з Московською патріархією, не заїжджала сюди звідкись і є церквою українського народу. Їй вірними є мільйони громадян України, які мають право на свободу совісті і релігійних переконань. Тому будь-які заклики про репресії і депортації є проявом ксенофобії", - наголосив Климент.

Підсумовуючи, він додав, що подібні заяви повинні викликати велике занепокоєння як всередині України, особливо у тих, хто відповідає за безпеку і дотримання прав і свобод, так і в міжнародному співтоваристві.

Джерело

Все буде Україна