Нові правила набору до школи залишать дітей без освіти
Українським дітям, які в цьому році повинні йти в перший клас, не вистачає місць не тільки в престижних ліцеях і гімназіях, а й у звичайних загальноосвітніх школах. Як стало відомо, хаос в освіті спровокували нові правила зарахування дітей до навчальних закладів. Пише Страна.ua.
Навесні цього року міністерство оприлюднило наказ, згідно з яким у всіх школах заборонили конкурсний відбір серед майбутніх першокласників, щоб "не травмувати дітей".
Так, дітей повинні приймати до шкіл за територіальним принципом, тобто, за місцем прописки. Брати "чужих" учнів можна лише на вільні місця, влаштовуючи "жеребкування". Формально прийом дітей за пропискою закінчився 31 травня. Але школи повинні залишити кілька вакантних місць для тих, хто запізниться з подачею документів - приносити їх можна аж до 1 вересня. Але, насправді війна за місця в класах йде до цих пір.
Хоча до початку нового навчального року залишилося трохи більше півтора місяців, багато батьків не знають де в результаті буде вчитися їхня дитина. У Міносвіти стверджували - прийом дітей стане більш справедливим і щадним для їхньої психіки. Адже можна буде вибрати школу біля будинку без проходження конкурсів, а не возити першокласника на інший кінець міста. Але саме цей пункт і став ключовим фактором у побудованій міністерськими чиновниками конструкції.
"Справа в тому, що в більшості українських міст немає актуальних реєстрів населення, з яких можна було б зрозуміти скільки дітей прикріплено до тієї або іншої школи. А як без таких реєстрів можна планувати набір - хіба що" на око ", - пояснила співголова громадської організації "Батьки SOS" Олена Бондаренко. Результати такого планування не змусили себе довго чекати. В деякі школи прийшло більше дітей, ніж очікувалося. Школи не тільки заповнили всі вільні місця, але і змушені були набрати додатковий клас. У підсумку, замість шести перших класів, відкрили сім. І все одно чотири дитини все ще "висить в повітрі", - розповіла директор Бориспільської гімназії "Перспектива" Неля Клименко.
За її словами, щоб організувати навчання такої великої кількості дітей, вони були змушені перевести п'ятикласників на навчання у другу зміну. "Перші класи ми давно б відправив на другу зміну, все-таки, це маленькі діти. Довелося міняти режим для п'ятикласників, але батьки не задоволені", - говорить Клименко.