«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ось чому лікарі носять білі халати. Ніколи б не здогадався

А от з чим у вас асоціюється білий халат?

 

Я одразу думаю про лікаря чи медперсонал, і це не дивно, адже саме така уніформа використовується в 75% лікарів по цілому світу. Саме ці люди рятують нам життя та допомагають вибратися навіть з найважчих ситуацій. Беззаперечно, лікар – найважливіша професія, попри часові рамки та періоди.

Але мало хто замислюється над тим, чому лікарі носять халати саме білого кольору?

Варто зазначити до така тенденція розпочалася з другої половини XIX століття. До цього часу уніформа лікаря складалася зі звичайного фартуха та рукавичок. А ще раніше хороші лікарі були на вагу золота, тому їх усі знали в лице. 

 

Вперше про необхідність носити білі халати заговорив англійський лікар Джозеф Лістер. Цей чоловік запевняв в тому, що саме білі халати володіють антисептичними властивостями, що є просто запорукою безпечного лікування. Популярними білі халати стали після епідемії іспанки, під час якої ця теорія дійсно підтвердилася. 

Ще один цікавий факт: в ХХ столітті професіоналізм хірургів саме судили по білих халатах. Вважалося, що чим більш вправний хірург під час операції, тим менше плям крові буде на халаті опісля.  

В Англії спробували скасувати білу уніформу медперсоналу і наслідки цього вразили: люди почали ставитися до лікарів з меншою довірою, а інколи навіть висловлювали острах. В сучасному суспільстві білий халат лікаря створює невидимий зв’язок довіри з пацієнтом. Це пояснюється тим, що саме білий колір допомагає пацієнту розслабитися, налаштовує людину на відвертість, асоціюється з чистотою та здоров’ям.

Крім цього, вченими з Великобританії доведено, що халат білого кольору підсилює концентрацію медперсоналу на виконуваній роботі. І, що дуже важливо в роботі лікаря, надягаючи білий халат, він робить менше помилок. Таким чином, прийнята уніформа допомагає лікареві ставитися до своєї роботи більш відповідально, краще концентруватися на виконуваній роботі, робити менше помилок – а це значить, рятувати людські життя.

А ви б хотіли змінити білі халати лікарів на іншу уніформу?

Все буде Україна