«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Памятаєте дідуся який зачитавши вірш Шевченка розігав московських попів. Так от подивіться ким він насправді виявився…

Дмитро Себій, із села Верба Володимир-Волинського району, 29 липня так прочитав вірш Шевченка на площі у Володимирі, що священики та прихожани УПЦ МП розвернули хорогви і пішли з офіційного святкування Дня міста.

Тож, хто він, дідусь, який з такою силою читає Шевченка і що його привело на площу? На Волині Дмитро Себій людина досить відома. Його часто називають найстаршим фермером краю. Дисидент, адже свого часу судилося чоловікові пережити переслідування влади і спецслужб.

Він товаришував із Левком Лук’яненком, був знайомий із В’ячеславом Чорноволом. Був одним із засновників Волинської крайової організації Народного Руху України. У 80-х роках Себій очолював на Волині Гельсінську спілку.

Він до сих пір береже протоколи обшуку його оселі працівниками прокуратури і КДБ, акти опису майна. Бо громадянська позиція йому не минулася дарма. Влада не раз присилала в його оселю представників спецслужб. У хаті шукали літературу, яка ганьбить радянську владу.

Дмитро Себій має гарну домашню бібліотеку. Має добру пам’ять, часто цитує Шевченка, Франка і каже, що мало багато читати, треба вміти думати й аналізувати.

Джерело

Все буде Україна