«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Паспорт чи мітка антихриста: як Верховний суд поставив крапку в боротьбі проти біометрії

Верховний суд визнав, що релігійні переконання не звільняють від виконання конституційних обов’язків. Рішення ВСУ побудовано за такою логікою: Згідно зі статтею 92 Конституції, права і обов’язки громадян визначаються виключно законами. Також в Конституції сказано, що релігійні організації зобов’язані діяти в рамках закону і не суперечити йому. Кожен громадянин України, який досяг 14 років, має отримати паспорт громадянина України.

Це не право, а обов’язок громадянина. А згідно із законом “Про єдиний демографічний реєстр” паспорт громадянина виробляється в формі картки, яка містить електронний носій. І без створення запису в реєстрі такий документ не можна виготовити.

“Про релігійні переконання з приводу присвоєння унікального номера, то цей аргумент, незважаючи на всю його значущість як для скаржника, так і для багатьох інших громадян України, які поділяють такі ж релігійні погляди і переконання, не може служити підставою для того, щоб порушувати/не виконувати вимоги закону і/або робити з нього виключення”, – йдеться в рішенні Верховного суду. Відповідно, всі громадяни – в тому числі вірні УПЦ Московського патріархату, які розповсюджують примітивні чутки про “мітках диявола і знаках апокаліпсису”, – повинні отримувати паспорт сучасного зразка, незважаючи на свої релігійні переконання, повідомляє ЄП.

В останні роки парафіяни Української православної церкви Московського патріархату регулярно зверталися до суду з вимогою не поширювати на них дію закону про Єдиний державний демографічний реєстр і видавати їм не біометричні паспорти, а документи старого зразка – у вигляді книжки.

Джерело

Все буде Україна