«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Під Кабміном горять шини: чого вимагають українські водії від Гройсмана? (фото, відео)

Сьогодні під Кабміном кілька сотень активістів провели акцію проти введення квот на імпорт палива в Україну.

Нагадаємо, мова йде про ініціативу «Укртатнафти», яка вимагає обмежити ввезення білоруського і російського бензину в Україні до 30% від загального обсягу ринку (зараз їх частка близько 70%). Паливні експерти впевнені, що це призведе до дефіциту бензину і дизеля, накрутить ціни на них на 30-40% і перетворить «Укртатнафту» в монополіста на українському ринку.

Це акція, яку раніше анонсували в «Авто Євро Силу». Мітингувальники поставили сцену, під яку принесли десяток порожніх каністр. Мітингувальники зверталися до Гройсману і палили димовухи. Один з керівників АЕС Олег Ярошевич заявив:

«Ми вимагаємо від уряду і прем'єра Володимира Гройсмана не допустити підвищення цін на паливо. Може трапитися підкилимна гра, коли з-під столу витягнуть рішення Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі, і почнуть розслідування. Згідно із законом це розслідування дасть можливість ввести квоти на імпорт палива в Україну. Це призведе до паливного дефіциту, адже частка імпортного палива в Україні становить 70%. Ви уявляєте, які будуть черги? А раз будуть черги, будуть піднімати ціни».

Після протестів під Кабміном активісти збираються влаштувати показове попереджувальне блокування заправки ANP на мосту Патона, яка належить «Укртатнафті». Учасники акції попередили: «Якщо не скасують рішення про розслідування, ми готові до більш радикальних дій. До яких саме, ми поки не хочемо говорити, щоб проти них не зіграли на випередження». Тим часом на засіданні уряду, яке почалося в 11 ранку, Володимир Гройсман заявив, що уряд проти обмеження імпорту палива. Володимир Гройсман сказав:

«Знову починається якась турбулентність з точки зору віщунів, які говорять про те, що будуть прийняті якісь рішення, які приведуть до подорожчання цін на паливо. Хочу запевнити всіх українських громадян, ніякого рішення ні комісії з торгівлі, ні уряду нічого очікувати прийнято, яке може викликати будь-яку монополізацію, змови, або підвищення цін на паливо».

Джерело

Все буде Україна