«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

“Починається сутичка”, – Ердоган вводить війська в Сирію перед зустріччю з Путіним, а РФ просить США про “допомогу”

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відправив до Сирії тисячі військових перед особистою зустріччю з Володимиром Путіним.

29 вересня турецький лідер Реджеп Тайіп Ердоган відправиться в Москву на особисту зустріч з Володимиром Путіним.

“Зустрічей між делегаціями не буде. Ми будемо вирішувати долю турецько-російських відносин і поговоримо про Сирію”, – коротко прокоментував президент Туреччини.

Паралельно з підготовкою до зустрічі на вищому рівні Анкара почала направляти додаткові війська в Сирію, пише агентство Bloomberg з посиланням на двох високопоставлених чиновників з Туреччини.

За їхньою інформацією, тисячі військових допоможуть стримати спроби сирійських наземних сил взяти під контроль Ідліб і дороги в напрямку турецького кордону. Фактично турецька влада не виключає загострення на Близькому Сході і готується дати відсіч армії Башара Асада і його союзникам з РФ.

“Чим ближче зустріч президентів Туреччини і Росії, тим сильніше напруга. І тепер стали зрозумілі непрямі причини загострення пристрастей навколо заяв по Криму … Щось насувається”, – пише ТГ-канал “Порядок денний Туреччини”.

Автори ТГ-каналу “KamranLeaks” вважають, що поки ситуація в Сирії перебуває під контролем. Однак немає сумнівів, що візит Ердогана до Росії пов’язана саме з ситуацією на Близькому Сході. Більш того, його поїздка “говорить про те, що стан справ не влаштовує саме Анкару … І мають рацію, напевно, ті експерти, які вловили саме ідлібскій сенс в заявах Ердогана і МЗС Туреччини по Криму”.

Майбутня зустріч Путіна і Ердогана пройде на тлі серйозно загострилися російсько-турецьких відносин після заяви президента Туреччини з приводу Криму, а також буде супроводжуватися ослабленням “світового гегемона” на міжнародній арені. Як припускає ТГ-канал “Старше Едди”, все це може привести до того, що накопичилися між сусідніми країнами проблеми переростуть з дипломатичного русла у воєнний.

Вся ця ситуація вже спонукала до дії Іран, який стягує до кордонів Азербайджану, Туреччини і Вірменії численні війська. Офіційною причиною названо військові навчання, проте не секрет, що ключову роль зіграли погіршали відносини Ірану і Азербайджану.

“Тому, погоджуся, дійсно починається сутичка за зони впливу, яка може перерости в черговий військовий конфлікт”, – вважає автор ТГ-каналу “Миротворець”.

Тим часом Росія вже звернулася з проханням до Ізраїлю спонукати США погодитися на проведення тристоронніх переговорів на високому рівні по Сирії, пише Axios.

За матеріалами dialog.ua

Все буде Україна