«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Поради батькам: чому ми не повинні платити школі ні копійки

Заохотите грошима один раз, потягнуть з вас і вдруге, і втретє

До початку нового навчального року лишається не так багато часу – ще трохи більше місяця і батькам знову доведеться витрушувати кишені, аби зібрати своє чадо до школи. Як боротися із поборами вчителів та комітетів і чи взагалі вони законні? Побори у школах: вас дурять? Розгорнуту відповідь на це питання дав представник громадської ініціативи "Батьки SOS" Роман Коршун на сторінці у Facebook. Експерт зазначає, що будь-які суми на ремонт ви здавати взагалі не повинні.

Витрати покладаються на власника комунальних навчальних закладів, а відповідальність за це несе територіальна громада, тобто гроші з бюджету виділяються у повному обсязі. До речі, нерідкість, коли вчителів, технічний персонал і навіть охорону змушують цей ремонт робити власноруч, інколи залучають також батьків.

"Запам'ятайте, будь ласка, - ні батьки, ні вчителі, ні, тим більше, діти не зобов'язані робити ремонт (фарбувати, клеїти шпалери, міняти вікна тощо). Коли хтось буде просити вас безоплатно попрацювати в школі/садочку чи здати гроші на ремонт, порадьте йому в першу чергу звернутися до органів управління освітою (відділи освіти, управління освіти, департаменти освіти). Якщо ж вам так кортить відремонтувати "убитий" клас/групу, які вам люб'язно презентувала адміністрація, або у вас є зайві кошти, маєте право. Але пам'ятайте, що один раз за ремонт комунального навчального закладу ви вже заплатили (податки)", - пояснив Коршун.

Він додав: ситуація лишається не тільки на совісті керівництва шкіл, а й самих батьків. Заохотите грошима один раз, потягнуть з вас і вдруге, і втретє. Якщо не діють аргументи і закон, сміливо звертайтеся до представників громадських організацій, волонтерів, регіонального та районного Управління освіти. Ви не повинні платити, як би не запевняли у протилежному на батьківських зборах.

Джерело

Все буде Україна