Що обов’язково потрібно зробити жінкам у Водохресний Святвечір 18 січня
Так як це пісний день, то готують лише пісні страви. І, зрозуміло, подають “голодну” кутю. Традиційно цей час вареників, пісних млинців і різних овочів.
При цьому вважається, що не можна, щоб кількість страв на дозвільному столі як 18 січня, так і 19 січня було парних.
Також ті, хто освятив воду в церкві в цей вечір, неодмінно ставлять на стіл і її.
Читайте також: Вечір напередодні Водохреща – особливий. У цей вечір і ніч усі бажання виконуються. Ось як правильно провести його
Втім, суворої заборони від Церкви на роботу в церковні свята немає. Священики кажуть так: працювати (шити, в’язати і навіть прати) можна – якщо робота не відволікає від думок духовних. При цьому вишивати радять з молитвою, наприклад, читаючи про себе “Отче наш”, тоді це буде богоугодна справа.
Що обов’язково потрібно зробити в Водохресний святвечір
У цей день господаркам прийнято влаштовувати генеральне прибирання, особливо прання – так як після освячення води на Хрещення Господнє (маються на увазі відкриті водойми) в старовину жінки не наважувалися прати ще дуже довго. І взагалі – впоратися з прибиранням і пранням намагаються ще до обіду.
Потім всією сім’єю ходять до церкви – для сповіді, молитви, причастя (вважається, що не причастившись – пірнати в ополонку на Водохреще ні в якому разі не можна) і щоб освятити воду.
Крім того, в цей вечір дівчата влаштовують ворожіння на судженого.