«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Це крик душі: під Радою прорвали кордон силовиків, почався бунт

У вівторок, 19 червня, група ветеранів Афганістану, чорнобильців та шахтарів влаштувала акцію протесту в урядовому кварталі Києва. Активісти хочуть, щоб держава звернула увагу на їхні проблеми

О 10 ранку у Верховній Раді стартувало пленарне засідання. Приблизно в той же час на перетині вулиць Грушевського, провулку Музейного та провулку Кріпосного почали збиратися учасники протесту з прапорами «Союзу ветеранів Афганістану».

Як стало відомо пізніше, до них приєдналися шахтарі і ліквідатори Чорнобильської катастрофи.

Повідомляється, що загальне число протестуючих досягло тисячі чоловік. Через постійний потік людей в урядовому кварталі виникли перебої з рухом транспорту, про що повідомили в МВС. Правоохоронці радять жителям столиці враховувати цю інформацію при виборі маршруту пересування по Києву. Повідомляється, що учасники протесту незадоволені роботою Міністерства соціальної політики та виступають за відставку його голови – Андрія Реви.

Вони хочуть домогтися від уряду більш високих пенсій, збереження колишніх пільг, а також якісного медичного обслуговування і гідного соціального забезпечення. Крім того, шахтарі хочуть домогтися прийняття законопроекту, запропонованого Михайлом Бондарчуком, що передбачає збільшення фінансування державних шахт на 2,6 мільярда гривень.

Приблизно об 11 годині учасники акції прорвали загородження, встановлені поліцейськими і пробилися до дверей парламенту. Проте вони не стали прориватися всередину.

«Це крик душі. Ми не планували прориватися, але люди обурені, що законопроект Бондарчук не включили до порядку денного і пішли на прорив», — розповів голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

Джерело

Все буде Україна