«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Це nросто в rолові не вкладається! Сьогодні Рада заборонила...

Верховна Рада заборонила українцям будувати дрібні домашні сонячні електростанції на своїй землі. Про це повідомляє голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг, а також член команди новообраного президента Володимира Зеленського Андрій Герус в Facebook.

За його словами, нардепи з другого разу підтримали правку номер 24 в закон 8449 р. Автор правки – нардеп від БПП Олександр Домбровський.

«На сьогодні близько 10 тис. українських сімей побудували такі домашні СЕС. Ще десятки тисяч або розглядали таку ідею, або почали будівництво. Найбільше постраждають ті, хто вже почали. Адже заборона вступає у дію негайно, з моменту опублікування закону. Це втрачені тисячі й десятки тисяч доларів для таких українців, які заплатили аванси. І для багатьох це серйозні гроші», – пише Герус.

Крім того, у зв’язку з ухваленням закону будуть закриті сотні невеликих фірм, які спеціалізувалися на будівництві дрібних сонячних електростанцій.

«Звичайно, дрібні СЕС можна було врегульовувати: а) дозволяти будувати тільки, якщо є житловий будинок із споживанням, б) знизити тариф на 10%-20%, але дозволяти будуватися тощо. Але вирішили зробити повну заборону негайно. У той же час той же закон дозволяє і далі до 2020 року будувати непотрібні нашій енергетиці гігантські сонячні станції на півдні України по «зеленому» тарифу втричі більше, аніж у Німеччині», – зазначив радник Зеленського.

За його словами, лідером таких будівель є ДТЕК Ріната Ахметова, яка планує до кінця року побудувати кілька сотень МВт потужностей, щоб отримати високий «зелений тариф» (5,4 грн) і працювати з ним до 2030 року.

«Звичайно, якщо б Зеленський вже мав повноваження, я б рекомендував йому ветувати закон і повернути в Раду зі своїми зауваженнями на користь середнього класу. Як поступить Порошенко, не знаю, але оптимізму не відчуваю. Немає чарівної кнопки, коли Україна стане європейською державою з міцним середнім класом. Це тисячі таких рішень, які або роблять міцніший середній клас або олігархів», – підсумував Герус.

На офіційному сайті Верховної Ради вказано, що 226 нардепів підтримали правку про ненадання “зеленого тарифу” наземним домашнім сонячним електростанціям, затвердивши закон про “зелені” аукціони.

Таким чином нардепи ввели умову отримання “зеленого” тарифу для СЕС потужністю до 50 кВт – встановлення їх на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Умова почне діяти через два роки.

Пишее - inforesist.org

Все буде Україна