«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Творці “Слуги народу” вибачилися за “дeбiлiв і даyнів”

Автори серіалу “Слуга народу 3” і студії “Квартал 95” вибачилися перед глядачами за згадка слів “олігофрени”, “дауни”, “дебіли” в третьому сезоні серіалу.

Про це йдеться на Facebook-сторінці серіалу з посиланням на УП

“Хочемо пояснити ситуацію, яку штучно розгойдують наші політичні опоненти. Згадка слів” олігофрени “,” дауни “,” дебіли “в серіалі” Слуга народу 3 “звучало немає від персонажа Володимира Зеленського, а з вуст основного антигероя Дмитра Сурикова, негативного персонажа, корумпованого представника влади, який втратив спокій і сон в боротьбі за своє чиновницьке крісло “, – пояснили автори. 

У той же час, представники студії відзначають, що “ні в якому разі не хотіли образити людей з особливими потребами та їх рідних і близьких”.

“Ми приносимо свої вибачення тим, хто прийняв це особисто. Але всі ми не можемо ігнорувати той факт, що, на жаль, в нашому суспільстві слова” олігофрен “,” даун “,” дебіл “використовуються в негативній конотації. І ця проблема свідчить про існуючу в суспільстві нетерпимості і неприйняття людей з особливими потребами “, – йдеться в повідомленні.


У команді авторів вказують, що коли писали сценарій, навіть не могли подумати, що “політичні опоненти Зеленського підуть далі негативного героя серіалу” Слуга народу “. 

” На адресу Володимира і його виборців постійно звучать прямі образи – “зе-дебіли”, “недолюди “,” виродки “і так далі. Як бачимо, цей епізод відразу ж виявився дуже реалістичним, і в актуальній ситуації передвиборної кампанії все набагато гірше “, – додали автори серіалу. 

5 квітня перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко звернулася до кандидата в президенти Володимиру Зеленському з вимогою протягом 24 годин вибачитися перед людьми з синдромом Дауна, людьми з особливими потребами, з іншою сексуальною орієнтацією та інші нетолерантні висловлювання.

Зокрема, на 55-й хвилині 20-й секунді першої серії третього сезону серіалу в образливому контексті герой Сурикова вживає слова “дебіли”, “олігофрени” і “дауни”.

 

Все буде Україна