У Китаї раптово пропав фотограф: він знімав те, що влада не хотіла показувати публіці
Як повідомила його дружина Сюй Сяолі, вона не може вийти з чоловіком на зв’язок з 3 листопада.
23 жовтня Гуан вилетів в Урумчі, місто в провінції Синьцзян, де планував взяти участь в заходах з фотомистецтва. Пізніше він повинен був летіти в Сичуань, щоб зустрітися зі своїм другом, містером Ченом, і взяти участь в благодійній акції. Але містер Чен не зміг знайти фотографа і вийти з ним на зв’язок.
Коли містер Чен запитав дружину фотографа про його місцезнаходження, з’ясувалося, що вона сама втратила чоловіка. Сюй Сяолі зв’язалася з дружиною чоловіка, який запросив її чоловіка в Синьцзян. Їй повідомили, що Гуан і його колега були затримані співробітниками національної безпеки. Місцева поліція пізніше підтвердила цю інформацію.
“Він загубився більше 20 днів тому, – написала дружина Гуана в Twitter. – Як його найближчий член родини, я не отримала жодного повідомлення про його арешт. Я неодноразово зверталася в поліцію Синьцзяна, але не змогла нічого дізнатися. Скоро наша 20-я річниця весілля. Ми повинні відсвяткувати її разом. Я можу тільки сподіватися на його благополучне повернення “.
Фотограф приділяв увагу темі охорони навколишнього середовища і соціальних проблем: знімав заводи, що забруднюють повітря і завдають шкоди мешканцям
Провінція Синьцзян сумно відома своїми жорсткими заходами контролю безпеки і посиленим наглядом з боку влади. Вони й затримали фотографів, які знімали те, що не повинна бачити публіка. У центрі уваги робіт Гуана були значимі соціальні, медичні та екологічні проблеми, з якими стикається Китай.
У промислових районах живе багато дітей. В даний час Китай є другою за величиною економікою в світі – але яка ціна цього економічного розвитку?
16 липня 2010 року вибухнув нафтопровід Даляньської затоки, який відправив у море велику кількість нафти
Фотограф став переможцем всесвітнього конкурсу фотожурналістів World Press Photo в 2004 році з серією фотографій AIDS villages ( “села СНІДу”), де 678 осіб заразилися ВІЛ після продажу своєї крові. У підсумку, 678 китайців з 3 тисяч заразилися ВІЛ, 200 з них померли.
Седрік Альвіані, директор Східноазіатського бюро “Репортери без кордонів”, закликав Китай розкрити місцеположення Гуана і “гарантувати журналістам свободу пересування і безпеку, в тому числі в провінції Синьцзян”. Китайська влада ще не дала відповіді на заяву.
Страшне життя сиріт-інвалідів, взятих під опіку фермерами
Багато заводів були перенесені зі сходу країни в її центральну і західну частини. Робітники працюють в жахливих умовах
Храм Ласенг (Laseng Temple) має 200-річну історію, яка включає в себе вивчення монгольських ліків. Він був серйозно забруднений оточуючими заводами
Промислові стоки заводів забруднюють воду
Ще одна біда – виробництво джинсів в селі містечка Сіньтан. Кожен день робочі дихають хімікатами, і ніяк не захищають тіло
Деякі сім’ї, як ця, продали все цінне в будинку, щоб покрити різні медичні витрати
Дівчина намагається зігріти захололі руки. Її батько ВІЛ-інфікований, і намагається забезпечувати сім’ю з 5 осіб
Дівчата готуються поховати 6-річного брата, який помер від СНІДу